Schaatsbond laat Nuis en Beune starten in wereldbeker
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft Kjeld Nuis en Joy Beune een startbewijs voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Japan en China gegeven. De twee schaatsers hadden zich bij het kwalificatietoernooi van afgelopen weekend in Heerenveen deels afgemeld.
Beune, wereldkampioene op de 5000 meter en allround, kwam vrijdag nog wel in actie op de 1500 meter. Ze werd tweede. Een dag later meldde ze zich ziek af voor de 3000 meter en daarna ook voor de 5000 meter op zondag. De schaatsster van Team IKO X2O deed een beroep op de schaatsbond voor een aanwijsplek en heeft die gekregen voor de twee wereldbekerwedstrijden op de 3000 meter. Dat gaat ten koste van Antoinette Rijpma-de Jong, die zaterdag als vijfde was geëindigd op de 3000 meter.
Nuis verscheen helemaal niet aan de start bij het kwalificatietoernooi. Hij had nog te veel last van een liesblessure. De selectiecommissie van de KNSB heeft de 35-jarige schaatser van Reggeborgh een ticket voor de 1000 en 1500 meter gegeven, de afstanden waarop hij bij de WK afstanden in februari respectievelijk brons en zilver pakte. Freek van der Ham, die als vijfde eindigde op de 1500 meter, komt daardoor niet in actie bij de eerste twee wereldbekerwedstrijden. Op de 1000 meter kreeg Nuis de voorkeur boven teamgenoot Hein Otterspeer, die op het kwalificatietoernooi vijfde werd.
Wereldtopper
Patrick Roest, die zich eveneens had afgemeld voor het kwalificatietoernooi, liet maandag weten geen aanspraak te doen op een aanwijsplek voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden. De wereldkampioen op de 5000 meter, die last heeft van de naweeën van een ontstoken verstandskies, focust zich op zijn herstel. Femke Kok, de wereldkampioene op de 500 meter, is afwezig door een virusinfectie.
"Nuis heeft zijn positie als wereldtopper meerdere malen bewezen en haalt op beide afstanden internationaal medailles", legt disciplinemanager langebaan Freek van der Wart uit. Over de keuze voor Beune wees Van der Wart op haar prestaties vorig seizoen, waaronder de wereldtitel op de 5000 meter bij de WK afstanden.
"Het belang om met zoveel mogelijk Nederlanders te starten op de Olympische Spelen is doorslaggevend geweest", zegt de disciplinemanager. "Om onze uitgangspositie voor het maximale aantal startplaatsen voor Nederland te versterken, willen we bij aanvang van volgend seizoen zoveel mogelijk schaatsers in de A-groep hebben. Dat moet via de wereldbekerklassementen."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
9 uur geleden