Schaatsbond laat Nuis en Beune starten in wereldbeker
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft Kjeld Nuis en Joy Beune een startbewijs voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Japan en China gegeven. De twee schaatsers hadden zich bij het kwalificatietoernooi van afgelopen weekend in Heerenveen deels afgemeld.
Beune, wereldkampioene op de 5000 meter en allround, kwam vrijdag nog wel in actie op de 1500 meter. Ze werd tweede. Een dag later meldde ze zich ziek af voor de 3000 meter en daarna ook voor de 5000 meter op zondag. De schaatsster van Team IKO X2O deed een beroep op de schaatsbond voor een aanwijsplek en heeft die gekregen voor de twee wereldbekerwedstrijden op de 3000 meter. Dat gaat ten koste van Antoinette Rijpma-de Jong, die zaterdag als vijfde was geëindigd op de 3000 meter.
Nuis verscheen helemaal niet aan de start bij het kwalificatietoernooi. Hij had nog te veel last van een liesblessure. De selectiecommissie van de KNSB heeft de 35-jarige schaatser van Reggeborgh een ticket voor de 1000 en 1500 meter gegeven, de afstanden waarop hij bij de WK afstanden in februari respectievelijk brons en zilver pakte. Freek van der Ham, die als vijfde eindigde op de 1500 meter, komt daardoor niet in actie bij de eerste twee wereldbekerwedstrijden. Op de 1000 meter kreeg Nuis de voorkeur boven teamgenoot Hein Otterspeer, die op het kwalificatietoernooi vijfde werd.
Wereldtopper
Patrick Roest, die zich eveneens had afgemeld voor het kwalificatietoernooi, liet maandag weten geen aanspraak te doen op een aanwijsplek voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden. De wereldkampioen op de 5000 meter, die last heeft van de naweeën van een ontstoken verstandskies, focust zich op zijn herstel. Femke Kok, de wereldkampioene op de 500 meter, is afwezig door een virusinfectie.
"Nuis heeft zijn positie als wereldtopper meerdere malen bewezen en haalt op beide afstanden internationaal medailles", legt disciplinemanager langebaan Freek van der Wart uit. Over de keuze voor Beune wees Van der Wart op haar prestaties vorig seizoen, waaronder de wereldtitel op de 5000 meter bij de WK afstanden.
"Het belang om met zoveel mogelijk Nederlanders te starten op de Olympische Spelen is doorslaggevend geweest", zegt de disciplinemanager. "Om onze uitgangspositie voor het maximale aantal startplaatsen voor Nederland te versterken, willen we bij aanvang van volgend seizoen zoveel mogelijk schaatsers in de A-groep hebben. Dat moet via de wereldbekerklassementen."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden