Schaatsbond laat Nuis en Beune starten in wereldbeker
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft Kjeld Nuis en Joy Beune een startbewijs voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Japan en China gegeven. De twee schaatsers hadden zich bij het kwalificatietoernooi van afgelopen weekend in Heerenveen deels afgemeld.
Beune, wereldkampioene op de 5000 meter en allround, kwam vrijdag nog wel in actie op de 1500 meter. Ze werd tweede. Een dag later meldde ze zich ziek af voor de 3000 meter en daarna ook voor de 5000 meter op zondag. De schaatsster van Team IKO X2O deed een beroep op de schaatsbond voor een aanwijsplek en heeft die gekregen voor de twee wereldbekerwedstrijden op de 3000 meter. Dat gaat ten koste van Antoinette Rijpma-de Jong, die zaterdag als vijfde was geëindigd op de 3000 meter.
Nuis verscheen helemaal niet aan de start bij het kwalificatietoernooi. Hij had nog te veel last van een liesblessure. De selectiecommissie van de KNSB heeft de 35-jarige schaatser van Reggeborgh een ticket voor de 1000 en 1500 meter gegeven, de afstanden waarop hij bij de WK afstanden in februari respectievelijk brons en zilver pakte. Freek van der Ham, die als vijfde eindigde op de 1500 meter, komt daardoor niet in actie bij de eerste twee wereldbekerwedstrijden. Op de 1000 meter kreeg Nuis de voorkeur boven teamgenoot Hein Otterspeer, die op het kwalificatietoernooi vijfde werd.
Wereldtopper
Patrick Roest, die zich eveneens had afgemeld voor het kwalificatietoernooi, liet maandag weten geen aanspraak te doen op een aanwijsplek voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden. De wereldkampioen op de 5000 meter, die last heeft van de naweeën van een ontstoken verstandskies, focust zich op zijn herstel. Femke Kok, de wereldkampioene op de 500 meter, is afwezig door een virusinfectie.
"Nuis heeft zijn positie als wereldtopper meerdere malen bewezen en haalt op beide afstanden internationaal medailles", legt disciplinemanager langebaan Freek van der Wart uit. Over de keuze voor Beune wees Van der Wart op haar prestaties vorig seizoen, waaronder de wereldtitel op de 5000 meter bij de WK afstanden.
"Het belang om met zoveel mogelijk Nederlanders te starten op de Olympische Spelen is doorslaggevend geweest", zegt de disciplinemanager. "Om onze uitgangspositie voor het maximale aantal startplaatsen voor Nederland te versterken, willen we bij aanvang van volgend seizoen zoveel mogelijk schaatsers in de A-groep hebben. Dat moet via de wereldbekerklassementen."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
23 minuten geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer twee derde van het totaal aantal beschikbare tickets.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
5 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geleden