Schaatsbond laat Nuis en Beune starten in wereldbeker
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft Kjeld Nuis en Joy Beune een startbewijs voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Japan en China gegeven. De twee schaatsers hadden zich bij het kwalificatietoernooi van afgelopen weekend in Heerenveen deels afgemeld.
Beune, wereldkampioene op de 5000 meter en allround, kwam vrijdag nog wel in actie op de 1500 meter. Ze werd tweede. Een dag later meldde ze zich ziek af voor de 3000 meter en daarna ook voor de 5000 meter op zondag. De schaatsster van Team IKO X2O deed een beroep op de schaatsbond voor een aanwijsplek en heeft die gekregen voor de twee wereldbekerwedstrijden op de 3000 meter. Dat gaat ten koste van Antoinette Rijpma-de Jong, die zaterdag als vijfde was geëindigd op de 3000 meter.
Nuis verscheen helemaal niet aan de start bij het kwalificatietoernooi. Hij had nog te veel last van een liesblessure. De selectiecommissie van de KNSB heeft de 35-jarige schaatser van Reggeborgh een ticket voor de 1000 en 1500 meter gegeven, de afstanden waarop hij bij de WK afstanden in februari respectievelijk brons en zilver pakte. Freek van der Ham, die als vijfde eindigde op de 1500 meter, komt daardoor niet in actie bij de eerste twee wereldbekerwedstrijden. Op de 1000 meter kreeg Nuis de voorkeur boven teamgenoot Hein Otterspeer, die op het kwalificatietoernooi vijfde werd.
Wereldtopper
Patrick Roest, die zich eveneens had afgemeld voor het kwalificatietoernooi, liet maandag weten geen aanspraak te doen op een aanwijsplek voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden. De wereldkampioen op de 5000 meter, die last heeft van de naweeën van een ontstoken verstandskies, focust zich op zijn herstel. Femke Kok, de wereldkampioene op de 500 meter, is afwezig door een virusinfectie.
"Nuis heeft zijn positie als wereldtopper meerdere malen bewezen en haalt op beide afstanden internationaal medailles", legt disciplinemanager langebaan Freek van der Wart uit. Over de keuze voor Beune wees Van der Wart op haar prestaties vorig seizoen, waaronder de wereldtitel op de 5000 meter bij de WK afstanden.
"Het belang om met zoveel mogelijk Nederlanders te starten op de Olympische Spelen is doorslaggevend geweest", zegt de disciplinemanager. "Om onze uitgangspositie voor het maximale aantal startplaatsen voor Nederland te versterken, willen we bij aanvang van volgend seizoen zoveel mogelijk schaatsers in de A-groep hebben. Dat moet via de wereldbekerklassementen."
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
9 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
12 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
18 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geleden