Schaatsbond KNSB wijst beroep Verweij en Ntab af, Nuis naar WK
UTRECHT (ANP) - De KNSB heeft het beroep van Koen Verweij en Dai Dai Ntab afgewezen. De twee schaatsers waren het niet eens met de beslissing om Kjeld Nuis, die zich wegens ziekte tijdens de NK afstanden niet kon kwalificeren voor de WK afstanden, een aanwijsplaats aan te bieden. Die plekken heeft de schaatsbond altijd achter de hand voor "zeer uitzonderlijke gevallen".
De ploeg van Verweij en Ntab wilde bij de komende wereldbeker in Calgary (7-8 februari) een extra meetmoment, een zogenoemde skate-off, inlassen. Wie op de 1000 meter (Ntab) en 1500 meter (Verweij) in vergelijking met Nuis de beste tijd zou neerzetten, zou het WK-ticket op de betreffende afstand moeten krijgen, aldus Team Reggeborgh.
De geschillencommissie van de KNSB hield zich maandagavond op een advocatenkantoor in Amsterdam ruim twee uur met de beroepszaak bezig. Verweij en Ntab waren daarbij aanwezig. Nuis liet zich vertegenwoordigen door een advocaat. Hij is momenteel op trainingskamp in Collalbo.
Focus
Ook Ronald Mulder werd niet in het gelijk gesteld; hij kreeg geen aanwijsplek voor de 500 meter voor de wereldbekerwedstrijd van Calgary. Mulder had tijdens de NK afstanden materiaalpech.
"Het is goed dat de geschillencommissie vaststelt dat wij als selectiecommissie correct hebben gehandeld", aldus Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. "Het belangrijkste is dat iedereen nu duidelijkheid heeft en de focus weer volledig kan leggen op de sportieve voorbereiding op deze belangrijke wedstrijden."
De WK afstanden vinden van 13 tot en met 16 februari plaats in Salt Lake City.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
3 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
4 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg "maakten zich kwaad" voordat ze in Shanghai naar hun vierde wereldtitel op rij reden. "Ondanks dat de concurrentie in de eerste ronde dichterbij kwam, hebben we ons kwaad gemaakt en laten zien wat onze kwaliteiten zijn", sprak Van den Berg na afloop bij de NOS.
4 uur geleden