Schaatsbond houdt zonder hoofdsponsor rekening met verlies
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB gaat zonder hoofdsponsor het nieuwe seizoen in. De KNSB houdt daarom rekening met rode cijfers, zo werd duidelijk tijdens de Ledenraad waarop de begroting en het jaarplan voor 2020-2021 werden vastgesteld. De schaatsbond was in maart al zo goed als rond met een opvolger van hoofdsponsor KPN, maar die trok zich terug toen de coronacrisis ook in Nederland losbarstte.
KPN fungeerde tien jaar als hoofdsponsor van de KNSB. Het telecombedrijf maakte vorig jaar al bekend dat het contract dat tot medio 2020 liep niet zou worden verlengd. De KNSB heeft met Daikin nog een hoofdsponsor. Beide bedrijven staken afgelopen seizoen samen 5 miljoen euro in het schaatsen.
"Vanwege de coronasituatie wordt het een seizoen vol onzekerheden. Afgesproken is om het verlies in 2020-2021 te beperken en in organisatorisch en sportief opzicht zoveel mogelijk koers te houden", aldus de bond, die kan teren op een eigen vermogen van ruim 2,5 miljoen euro.
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
8 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
19 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
2 dagen geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden