Schaatsbond houdt rekening met vroege natuurijsmarathon
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB houdt rekening met een marathon op natuurijs komend weekend. "Het is allemaal fragiel, maar als het lukt, zou zaterdagochtend een kans zijn", zegt Geert-Jan Muskens, competitieleider van het marathonschaatsen en natuurijscoördinator. "De ijsverenigingen zijn realistisch, maar gaan er wel voor."
Muskens staat in contact met de verschillende ijsverenigingen die proberen een baan voor de eerste marathon op natuurijs te prepareren. Gezien de weersverwachtingen maken de ijsclubs in het oosten van het land de grootste kans. "In het noorden van het land is het rustig. In Haaksbergen hebben ze water op de baan laten lopen, maar achtten ze de kans klein." Maar de verwachte vorstperiode verschuift volgens Muskens ook nog wellicht. "In Winterswijk, waar ze met een andere methode en door isolatie snel een ijsvloer kunnen bouwen, beginnen ze komende nacht. Vrijdagavond komt dan waarschijnlijk te vroeg, maar ze denken dat zaterdagochtend een optie zou kunnen zijn."
Om het ijs samen met een hoofdscheidsrechter te kunnen goedkeuren, moet er volgens Muskens een ijsvloer van minimaal 30 millimeter zijn. Hij acht de kans op de zaterdagochtend daarom ook waarschijnlijker, want voor een wedstrijd in de middag of avond moet je ook nog de dag door, waarin de temperatuur vooralsnog boven nul graden ligt.
Burgum
Daarnaast moet de competitieleider het ook afstemmen met de verschillende marathonteams. Omdat er komend weekend geen wedstrijd in de Marathon Cup gepland staat, zijn sommige ploegen op trainingskamp in het buitenland. "Ik sta in contact met de teams. Die moeten natuurlijk zicht hebben op een wedstrijd, willen ze een eerdere terugvlucht boeken."
Vorig jaar werd er een marathon op natuurijs verreden op 14 december in het Friese Burgum. De organiserende IJsclub Bergum troefde daarmee Haaksbergen, Nieuw-Buinen, Puttershoek en Noordlaren af.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
9 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
14 uur geleden