Schaatsbond hoopt voor echte natuurijswedstrijden op toestemming
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wil met het ministerie van VWS in overleg over toestemming voor het organiseren van wedstrijden op natuurijs als de vorst komende week doorzet. Het seizoen van de marathonschaatsers is deze winter afgelast, maar voor wedstrijden op natuurijs, indien de omstandigheden die mogelijk maken, hoopt de KNSB op een uitzondering, zegt Willem Hut, de competitieleider van het marathonschaatsen.
"De situatie is nu dat er geen toestemming is voor wedstrijden voor het marathonschaatsen, omdat we niet zijn aangemerkt als topsportcompetitie", zegt Hut. "Daarom hebben we voor dit seizoen de stekker uit het marathonschaatsen getrokken." Ook wedstrijden uit de natuurijsvierdaagse, zoals op de opgespoten natuurijsbanen van bijvoorbeeld Haaksbergen en Veenoord, worden wat de KNSB betreft niet georganiseerd.
Maar voor mogelijke wedstrijden op echt bevroren plassen, wil de KNSB niet op voorhand beslissen dat die niet kunnen doorgaan. "Het organiseren is nu nog niet aan de orde, we moeten eerst afwachten of de vorst gaat aanhouden. Maar we staan klaar en zijn er zeker toe in staat om dat snel te organiseren, ook met een veilig protocol voor het coronavirus."
Duimen
Het laatste NK op natuurijs vond plaats in 2013 op het Veluwemeer met Christijn Groeneveld en Mariska Huisman als winnaars. "Dus het mag wel weer een keer", vindt Hut. "We zijn nu flink aan het duimen en zijn klaar voor de volgende stap als de situatie zover is."
Hoewel de marathonschaatsers dit hele seizoen geen wedstrijd hebben kunnen rijden, denkt de competitieleider dat ze de kans op wedstrijden op natuurijs in Nederland nooit voorbij laten gaan. "Dat is natuurlijk aan de schaatsers zelf. De timing is ongelukkig en met die omstandigheden moeten ze helaas omgaan. Maar ze zijn meer dan genoeg topsporter om te willen rijden."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
5 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden