Schaatsbond hoopt volgende week op natuurijs
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse schaatsbond KNSB hoopt dat volgende week op natuurijs geschaatst kan worden. Volgens de KNSB staan de 450 ijsclubs die bij de bond zijn aangesloten klaar om hun banen in orde te maken zodra het gedurende langere tijd gaat vriezen. De weersvoorspellingen wijzen daar wel op.
"In 2021, midden in coronatijd, hebben we gezien hoe half Nederland gek werd omdat er natuurijs lag", zegt Jurre Trouw, manager sportparticipatie van de KNSB. "Hoe mooi zou het zijn als we komende week weer lekker buiten konden schaatsen? Maar laten we wel voorzichtig zijn en niet te vroeg het ijs opgaan. Ons advies: houd goed in de gaten wanneer de natuurijsbanen van onze clubs opengaan. Daar kun je altijd veilig schaatsen."
De KNSB heeft op de website schaatsen.nl een overzicht staan van aangesloten clubs die een natuurijsbaan hebben. De verenigingen geven op die site zelf aan wanneer hun baan opengaat voor het publiek.
Volgens de KNSB staan vijf clubs klaar om, zodra het kan, een marathon op natuurijs te organiseren. Het gaat om ijsverenigingen in Haaksbergen, Noordlaren, Burgum, Puttershoek en Nieuw-Buinen. IJsvereniging Nieuw-Amsterdam in Veenoord huisvestte al vaak de eerste natuurijsmarathon van het jaar, maar vanwege verbouwing van de baan is dat voorlopig niet mogelijk.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
15 uur geleden