Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsbond hoopt volgende week op natuurijs

Schaatsbond hoopt volgende week op natuurijs

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse schaatsbond KNSB hoopt dat volgende week op natuurijs geschaatst kan worden. Volgens de KNSB staan de 450 ijsclubs die bij de bond zijn aangesloten klaar om hun banen in orde te maken zodra het gedurende langere tijd gaat vriezen. De weersvoorspellingen wijzen daar wel op.

"In 2021, midden in coronatijd, hebben we gezien hoe half Nederland gek werd omdat er natuurijs lag", zegt Jurre Trouw, manager sportparticipatie van de KNSB. "Hoe mooi zou het zijn als we komende week weer lekker buiten konden schaatsen? Maar laten we wel voorzichtig zijn en niet te vroeg het ijs opgaan. Ons advies: houd goed in de gaten wanneer de natuurijsbanen van onze clubs opengaan. Daar kun je altijd veilig schaatsen."

De KNSB heeft op de website schaatsen.nl een overzicht staan van aangesloten clubs die een natuurijsbaan hebben. De verenigingen geven op die site zelf aan wanneer hun baan opengaat voor het publiek.

Volgens de KNSB staan vijf clubs klaar om, zodra het kan, een marathon op natuurijs te organiseren. Het gaat om ijsverenigingen in Haaksbergen, Noordlaren, Burgum, Puttershoek en Nieuw-Buinen. IJsvereniging Nieuw-Amsterdam in Veenoord huisvestte al vaak de eerste natuurijsmarathon van het jaar, maar vanwege verbouwing van de baan is dat voorlopig niet mogelijk.

Meer uit Sport

Schaatser Roest ver verwijderd van olympisch ticket op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.

16 minuten geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

24 minuten geleden
Leerdam hoopt op aanwijsplek op 1000 meter voor Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam hoopt dat ze in aanmerking komt voor een aanwijsplek op de 1000 meter voor de Olympische Spelen van Milaan. De 26-jarige schaatsster kwam in haar rit op het olympisch kwalificatietoernooi in de tweede bocht ten val. "Ik weet niet wat er precies gebeurde, ik gleed gewoon weg", zei een geƫmotioneerde Leerdam na afloop over haar val.

27 minuten geleden
Van der Poel voorlopig onverslaanbaar in veldritten

GAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel is deze winter voorlopig onverslaanbaar in veldritten. De wereldkampioen won ook bij zijn vijfde optreden in de modder, in de wereldbekercross van het Belgische Gavere. Het was zijn vierde zege in de voornaamste competitie, waarvan hij de eerste drie wedstrijden had laten schieten.

31 minuten geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

1 uur geleden
Schaatsster Leerdam komt ten val op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen ten val gekomen op de 1000 meter. De 26-jarige Zuid-Hollandse ging in haar rit tegen Angel Daleman in de tweede bocht onderuit.

1 uur geleden
Veldrijdster Brand in wereldbeker ook de beste in Gavere

GAVERE (ANP) - Lucinda Brand heeft opnieuw een wedstrijd uit het veldrijden aan haar erelijst toegevoegd. De Nederlandse was in koude omstandigheden in het Belgische Gavere de beste in de zevende ontmoeting in de wereldbeker van dit seizoen.

1 uur geleden