Schaatsbond gaat reserves aanwijzen voor Winterspelen
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB gaat de equipe voor de Winterspelen in Beijing uitbreiden met vier reserves. De KNSB wijst zowel bij de mannen als de vrouwen twee schaatsers aan die als reserves meegaan naar China, voor het geval er vanwege coronabesmettingen schaatsers afhaken.
"In het worstcasescenario hebben we reserves klaarstaan", zei technisch directeur Remy de Wit op NOS Radio 1 na de EK afstanden in Thialf. De KNSB wil die vier reserves op korte termijn aanwijzen. Komende woensdag start namelijk het uitgebreide testprotocol van de KNSB richting de Spelen. Ook gaan de deelnemers dan in 'sociale isolatie', wat betekent dat ze eigenlijk alleen nog maar thuis en op hun trainingslocatie verblijven.
Precies twee weken voordat het grootste deel van de ploeg naar Beijing vliegt (26 januari), worden alle schaatsers getest op het coronavirus. Een week voor vertrek gebeurt dat nogmaals en in de laatste dagen voor de reis heel frequent.
Vier reserves
Na het olympisch kwalificatietoernooi van eind vorige maand in Thialf stelde de KNSB een ploeg samen van negen mannen en negen vrouwen die in actie mogen komen op de Winterspelen. In samenspraak met sportkoepel NOC*NSF en met toestemming van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gaat de schaatsbond daar nu voor de zekerheid vier reserves aan toevoegen. Die reserves mogen tot 4 februari in Beijing blijven en kunnen ingezet worden als er een schaatser vanwege een coronabesmetting afvalt. Als dat niet nodig is, gaan ze terug naar Nederland.
"We zijn 'as we speak' bezig om mensen aan te wijzen. Die reserves gaan mee in het hele protocol richting Beijing", aldus De Wit. "We kunnen niet dertig reserves meenemen, dat moeten dus ook wel mensen zijn die misschien op meerdere plekken inzetbaar zijn. Daarbij kijken we steeds naar hoe we de meeste kans op goud hebben. Ik ben er ook van overtuigd dat we het met de equipe die we meenemen, dus de negen heren en dames maar ook de shorttrackers, intern heel goed kunnen oplossen als er na 4 februari nog een besmetting plaatsvindt."
De KNSB laat bij alle olympiërs regelmatig bloed afnemen, om zo de gezondheidstoestand scherp in de gaten te houden. De meeste schaatsers vliegen op 26 januari naar Beijing, de rest van de ploeg gaat op 2 februari. Twee dagen later starten de Winterspelen. Het olympische schaatstoernooi start op zaterdag 5 februari met de 3000 meter voor vrouwen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
13 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
16 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
19 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
20 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden