Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsbond gaat reserves aanwijzen voor Winterspelen

Schaatsbond gaat reserves aanwijzen voor Winterspelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB gaat de equipe voor de Winterspelen in Beijing uitbreiden met vier reserves. De KNSB wijst zowel bij de mannen als de vrouwen twee schaatsers aan die als reserves meegaan naar China, voor het geval er vanwege coronabesmettingen schaatsers afhaken.

"In het worstcasescenario hebben we reserves klaarstaan", zei technisch directeur Remy de Wit op NOS Radio 1 na de EK afstanden in Thialf. De KNSB wil die vier reserves op korte termijn aanwijzen. Komende woensdag start namelijk het uitgebreide testprotocol van de KNSB richting de Spelen. Ook gaan de deelnemers dan in 'sociale isolatie', wat betekent dat ze eigenlijk alleen nog maar thuis en op hun trainingslocatie verblijven.

Precies twee weken voordat het grootste deel van de ploeg naar Beijing vliegt (26 januari), worden alle schaatsers getest op het coronavirus. Een week voor vertrek gebeurt dat nogmaals en in de laatste dagen voor de reis heel frequent.

Vier reserves

Na het olympisch kwalificatietoernooi van eind vorige maand in Thialf stelde de KNSB een ploeg samen van negen mannen en negen vrouwen die in actie mogen komen op de Winterspelen. In samenspraak met sportkoepel NOC*NSF en met toestemming van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gaat de schaatsbond daar nu voor de zekerheid vier reserves aan toevoegen. Die reserves mogen tot 4 februari in Beijing blijven en kunnen ingezet worden als er een schaatser vanwege een coronabesmetting afvalt. Als dat niet nodig is, gaan ze terug naar Nederland.

"We zijn 'as we speak' bezig om mensen aan te wijzen. Die reserves gaan mee in het hele protocol richting Beijing", aldus De Wit. "We kunnen niet dertig reserves meenemen, dat moeten dus ook wel mensen zijn die misschien op meerdere plekken inzetbaar zijn. Daarbij kijken we steeds naar hoe we de meeste kans op goud hebben. Ik ben er ook van overtuigd dat we het met de equipe die we meenemen, dus de negen heren en dames maar ook de shorttrackers, intern heel goed kunnen oplossen als er na 4 februari nog een besmetting plaatsvindt."

De KNSB laat bij alle olympiërs regelmatig bloed afnemen, om zo de gezondheidstoestand scherp in de gaten te houden. De meeste schaatsers vliegen op 26 januari naar Beijing, de rest van de ploeg gaat op 2 februari. Twee dagen later starten de Winterspelen. Het olympische schaatstoernooi start op zaterdag 5 februari met de 3000 meter voor vrouwen.

Meer uit Sport

Motorcoureur Benavides wint Dakar Rally op twee seconden

YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.

1 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

2 uur geleden
Tsjechische tennisser Machac wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.

2 uur geleden
Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

14 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

14 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

16 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

16 uur geleden