Schaatsbond dringt aan op omzetting programma EK afstanden
WOLVEGA (ANP) - Schaatsbond KNSB hoopt dat de internationale bond ISU alsnog besluit enige ruimte te scheppen in het programma van de EK afstanden, komend weekeinde in Heerenveen. Zo zitten er vrijdag slechts 40 minuten tussen de 1500 meter en de teamsprint van de mannen, waardoor Nederland mogelijk niet met de sterkst mogelijke ploeg het ijs op zal gaan.
"Doordat de ISU vasthoudt aan een veel te strakke planning, krijgen rijders amper de tijd om tussen twee onderdelen te herstellen, zeker als zij ook nog naar de medailleceremonie mogen", zegt Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB.
De Wit verwees naar Thomas Krol. "Thomas heeft zojuist aangegeven, dat hij om die reden mogelijk zal afzeggen voor de teamsprint. Hoewel ik dit betreur, heb ik hiervoor alle begrip. Daarom heb ik de ISU nogmaals dringend verzocht om het tijdschema aan te passen, of in ieder geval de ceremonie te verplaatsen, zodat schaatsers fatsoenlijk kunnen recupereren."
Competitievervalsing
Krol uitte zijn onvrede tegenover het AD. "40 minuten voor de teamsprint rijd ik mijn 1500 meter. Dat slaat nergens op. Als de ISU het zo plant, moeten ze de consequenties maar een keer voelen. Het neemt eerlijk gezegd mijn plezier voor dit toernooi weg. Want hoe ik er naar kijk: dit is gewoon competitievervalsing. Het speelt andere landen als Rusland in de kaart", aldus Krol.
Op zondag zit er ook maar korte tijd tussen de ploegachtervolging en de 1000 meter bij de vrouwen. De Wit: "Dit probleem is al enige tijd bekend en we hebben hierover ook al enkele malen bij de ISU aan de bel getrokken. Helaas zonder succes. Hierdoor bestaat de kans dat wij bij deze EK in eigen land niet onze sterkste teams kunnen opstellen, wat onze medaillekansen verkleint."
Meer uit Sport
CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
11 uur geleden