Schaatsbond doet mee aan project tegen seksuele intimidatie
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB doet mee aan een Europees project tegen seksuele intimidatie. Het gaat daarbij om te beginnen om de aanwezigheid dinsdag in Montpellier bij een conferentie over het onderwerp, gehouden bij het begin van het WK kunstrijden.
"Het is de eerste zichtbare activiteit van een internationaal project waaraan de KNSB deelneemt", laat de bond weten. "Doel is om jonge Europese schaatsers te beschermen tegen seksuele intimidatie."
De Franse kunstrijdster Sarah Abitbol, enkele jaren geleden slachtoffer in een omvangrijk schandaal, is een van de sprekers op de bijeenkomst.
Franse bond
De Franse schaatsbond nam mede op voorspraak van de regering na eerdere misstanden het initiatief om tot actie over te gaan, samen met de internationale schaatsunie ISU. De Hongaarse bond én de KNSB werden bereid gevonden mee te doen.
"Nederland is een groot schaatsland en dus is het begrijpelijk dat de ISU bij ons aanklopte. Wij doen graag mee", aldus Jurre Trouw, manager sportparticipatie van de KNSB. "Dat doen we niet omdat er bij ons ook van alles mis is, integendeel. Maar wij lopen liever voor de muziek uit, dan dat we achteraf onze wonden moeten likken."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
56 minuten geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
5 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
14 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden