Schaatsbond doet mee aan project tegen seksuele intimidatie
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB doet mee aan een Europees project tegen seksuele intimidatie. Het gaat daarbij om te beginnen om de aanwezigheid dinsdag in Montpellier bij een conferentie over het onderwerp, gehouden bij het begin van het WK kunstrijden.
"Het is de eerste zichtbare activiteit van een internationaal project waaraan de KNSB deelneemt", laat de bond weten. "Doel is om jonge Europese schaatsers te beschermen tegen seksuele intimidatie."
De Franse kunstrijdster Sarah Abitbol, enkele jaren geleden slachtoffer in een omvangrijk schandaal, is een van de sprekers op de bijeenkomst.
Franse bond
De Franse schaatsbond nam mede op voorspraak van de regering na eerdere misstanden het initiatief om tot actie over te gaan, samen met de internationale schaatsunie ISU. De Hongaarse bond én de KNSB werden bereid gevonden mee te doen.
"Nederland is een groot schaatsland en dus is het begrijpelijk dat de ISU bij ons aanklopte. Wij doen graag mee", aldus Jurre Trouw, manager sportparticipatie van de KNSB. "Dat doen we niet omdat er bij ons ook van alles mis is, integendeel. Maar wij lopen liever voor de muziek uit, dan dat we achteraf onze wonden moeten likken."
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
17 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
21 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
23 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 dag geleden