Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsbond doet mee aan project tegen seksuele intimidatie

Schaatsbond doet mee aan project tegen seksuele intimidatie

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB doet mee aan een Europees project tegen seksuele intimidatie. Het gaat daarbij om te beginnen om de aanwezigheid dinsdag in Montpellier bij een conferentie over het onderwerp, gehouden bij het begin van het WK kunstrijden.

"Het is de eerste zichtbare activiteit van een internationaal project waaraan de KNSB deelneemt", laat de bond weten. "Doel is om jonge Europese schaatsers te beschermen tegen seksuele intimidatie."

De Franse kunstrijdster Sarah Abitbol, enkele jaren geleden slachtoffer in een omvangrijk schandaal, is een van de sprekers op de bijeenkomst.

Franse bond

De Franse schaatsbond nam mede op voorspraak van de regering na eerdere misstanden het initiatief om tot actie over te gaan, samen met de internationale schaatsunie ISU. De Hongaarse bond én de KNSB werden bereid gevonden mee te doen.

"Nederland is een groot schaatsland en dus is het begrijpelijk dat de ISU bij ons aanklopte. Wij doen graag mee", aldus Jurre Trouw, manager sportparticipatie van de KNSB. "Dat doen we niet omdat er bij ons ook van alles mis is, integendeel. Maar wij lopen liever voor de muziek uit, dan dat we achteraf onze wonden moeten likken."

Meer uit Sport

Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

1 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

2 uur geleden
Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

12 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

14 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

16 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

17 uur geleden