Schaatsbaan Thialf in gesprek over stijgende energiekosten
HEERENVEEN (ANP) - Schaatscomplex Thialf is met alle betrokken partijen in gesprek om een oplossing te vinden voor de stijgende energiekosten deze winter. Interim-directeur Minne Dolstra zegt dat het energiecontract van de schaatsbaan in Heerenveen op 31 december afloopt en dat Thialf ook te maken krijgt met energieprijzen die exorbitant stijgen.
"We zijn in gesprek met alle partijen, de aandeelhouders maar ook schaatsbond KNSB en sportkoepel NOC*NSF", zegt Dolstra. "We kijken positief naar de toekomst. Verder kan ik er niet veel over zeggen." De schaatsbond laat weten dat het overleg met Thialf over de stijgende kosten in volle gang is.
Schaatsbond KNSB meldde donderdag dat deze winter nog sluiting dreigt van 6 tot 8 van de 22 kunstijsbanen in ons land. Herman de Haan, directeur-bestuurder van de KNSB, bepleitte de oprichting van een noodfonds om sluiting van schaatsbanen en zwembaden, die met vergelijkbare problemen kampen, te voorkomen. "Als er op korte termijn geen compensatie komt en ijsbanen moeten sluiten, komt de toekomst van onze oer-Hollandse sport in gevaar", waarschuwde de KNSB.
De schaatsteams kunnen al trainen in Thialf. De schaatsbanen gaan volgende week zondag ook open voor recreanten, laat Thialf weten. Op 28 oktober begint het kwalificatietoernooi voor de wereldbekerwedstrijden voor de langebaanschaatsers. De shorttrackers hebben 7 oktober een internationale wedstrijd in Heerenveen.
Het in financiële problemen geraakte Thialf kreeg eind vorig jaar 1 miljoen euro toegezegd voor onder meer onderhoud. Eerder in 2021 was al afgesproken dat de provincie Friesland, de gemeente Heerenveen, schaatsbond KNSB en sportkoepel NOC*NSF financieel gaan bijspringen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.
7 uur geleden