Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaarste chocoladepaashaasjes dreigt in Duitsland

Schaarste chocoladepaashaasjes dreigt in Duitsland

HAMBURG (ANP/DPA/RTR) - Leveringsproblemen in de Duitse zoetwarenindustrie kunnen de productie van chocoladepaashaasjes raken. Daarvoor heeft de Duitse brancheorganisatie BDSI gewaarschuwd. Voor compleet lege schappen wordt niet gevreesd, maar de situatie zou er wel voor kunnen zorgen dat niet alle chocola geproduceerd kan worden zoals gepland.

De chocolademakers zeggen last te hebben van een beperkte aanvoer van grondstoffen als suiker en cacao. Verpakkingsmateriaal is eveneens schaars en ingrediƫnten zijn ook erg duur geworden. Dat komt onder meer door tegenvallende oogsten en het aantrekken van de vraag naar veel producten als gevolg van het herstel van de economie. Daarnaast spelen er veel logistieke problemen. Door de coronamaatregelen in diverse landen worden bijvoorbeeld de vaarschema's van containerschepen in de war geschopt. En de energieprijzen zijn in rap tempo toegenomen.

Of de Duitse waarschuwing ook gevolgen kan hebben voor de beschikbaarheid van chocolade in Nederland, is niet bekend. In Nederlandse winkels liggen de eerste paasproducten inmiddels in de schappen.

Meer uit Financieel

ChatGPT-moederbedrijf OpenAI telt meer dan 1 miljard gebruikers

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers. Dat heeft het Amerikaanse techbedrijf vrijdag naar buiten gebracht. Het cijfer omvat niet alleen de gebruikers van de populaire chatbot ChatGPT zelf, maar ook AI-programmeerhulp Codex en ChatGPT Work, een platform waarmee gebruikers toegang hebben tot andere externe toepassingen.

19 minuten geleden
FT: chipmaker NXP praat met Ambarella over miljardenovername

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors voert gesprekken over een overname van Ambarella, een ontwerper van gespecialiseerde AI-chips die worden gebruikt in cameratechnologie voor zelfrijdende auto's. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Volgens de Britse zakenkrant zijn de gesprekken over een mogelijke miljardendeal in volle gang, maar wil NXP geen commentaar geven.

42 minuten geleden
Muziekconcern achter Taylor Swift verliest kwart beurswaarde

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) is vrijdag ruim een kwart van zijn beurswaarde kwijtgeraakt op de beurs in Amsterdam. Het aandeel van het bedrijf achter sterren als Taylor Swift, Noah Kahan, Olivia Rodrigo en Drake kelderde dik 25 procent na een zeer slecht ontvangen kwartaalbericht.

2 uur geleden
Europese Commissie akkoord met miljardenovername gamesbedrijf EA

BRUSSEL (ANP/RTR/BELGA) - De Europese Commissie is akkoord met de miljardenovername van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims. Een groep investeerders onder leiding van het Saudische staatsfonds PIF telde vorig jaar 55 miljard euro neer om EA in te lijven en van de aandelenbeurs in New York te halen.

2 uur geleden
Amazon stevig omhoog op Wall Street, Apple zakt na resultaten

NEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York, met een koerswinst van 14 procent. Dat is de grootste koerssprong voor het aandeel sinds november 2022.

4 uur geleden
GoVolta wil concurreren met Eurostar op hogesnelheidslijn Parijs

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse treinvervoerder GoVolta wil de concurrentie aangaan met Eurostar op de hogesnelheidslijn van Amsterdam naar Parijs. Dat heeft de Bredase onderneming gemeld aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). GoVolta hoopt de nieuwe treindienst in december 2028 te starten. Het bedrijf rijdt vanaf eind dit jaar naar de Franse hoofdstad via het klassieke spoor, maar dat duurt drie uur langer.

5 uur geleden
Hoge winsten voor Amerikaanse oliebedrijven ExxonMobil en Chevron

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal hoge winsten geboekt dankzij de sterk gestegen prijzen van olie en brandstoffen door de oorlog in het Midden-Oosten. De kwartaalwinsten van de twee maatschappijen stegen naar het hoogste niveau sinds 2022.

6 uur geleden