Schaaktoernooi Tata Steel gaat door ondanks corona
IJMUIDEN (ANP) - Het schaaktoernooi Tata Steel Chess gaat in januari door. Dat heeft de directie van het staalconcern besloten na overleg met de schaakbond KNSB, NOC*NSF en de lokale en regionale overheid. Daaruit kwam naar voren dat een toernooi met veertien grootmeesters met inachtneming van de coronamaatregelen mogelijk is. Het wordt de 83e editie van het evenement dat bekendstaat als het Wimbledon van het schaken.
De organisatie meldt dat de Nederlandse grootmeester Anish Giri meedoet in Wijk aan Zee, andere namen volgen spoedig. Door de beperkingen rondom het coronavirus vervalt de aan het toernooi gekoppelde challenger en zijn er ook geen amateurwedstrijden. Ook het uitstapje naar een andere locatie ontbreekt.
Toernooidirecteur Jeroen van den Berg is uiteraard verheugd over het doorgaan. "Er zijn sinds dit voorjaar wereldwijd zoveel schaakevenementen afgelast of omgezet in online rapidtoernooien, dat spelers en schaakliefhebbers echt snakken naar grote toernooien die wél achter het bord worden gespeeld. Met het Tata Steel Chess Tournament 2021 worden ze in januari op hun wenken bediend."
Speciale opstelling
Omdat er slechts veertien schakers in actie komen, wordt gekozen voor een speciale opstelling die de grootmeesters letterlijk en figuurlijk in het middelpunt van de aandacht plaatst, zo meldt de organisatie. Daarbij worden tal van voorzorgsmaatregelen getroffen om het evenement 'coronaveilig' te maken voor spelers, staf en eventuele bezoekers.
Het Tata Steel Chess Tournament vindt plaats in De Moriaan in Wijk aan Zee, van 15 tot en met 31 januari.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
3 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
7 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
9 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
15 uur geleden