Scans bevestigen ernst blessure Arsenal-aanvoerder Ødegaard
BERGAMO (ANP/RTR) - Arsenal kan voorlopig niet beschikken over Martin Ødegaard. Scans hebben duidelijk gemaakt dat hij schade aan zijn enkel heeft en "tijdelijk" niet kan voetballen. Dat zei trainer Mikel Arteta op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen Atalanta.
Ødegaard liep de blessure op bij het Noorse elftal. Arteta sprak eerst nog de hoop uit zijn spelmaker snel terug te hebben, maar dat kan hij nu vergeten. De coach zegt nu dat hij hoopt dat het geen maanden gaat duren. "Maar laten we eens kijken", aldus de Spanjaard. "Hij is onze aanvoerder. Hij is een van de grootste en beste spelers in ons team. Onze identiteit is sterk verbonden met hoe hij speelt en zich gedraagt. Het is een grote test voor het team om te zien in hoeverre we in staat zijn om een ander gezicht te laten zien."
Zonder Ødegaard won Arsenal zondag in de Premier League bij Tottenham Hotspur: 0-1.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
8 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
11 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
17 uur geleden