Scandinavische finale op WK handbal in Egypte
CAÏRO (ANP) - Het WK handbal voor mannen in Egypte eindigt zondag met een Scandinavische finale tussen titelverdediger Denemarken en Zweden.
De Denen plaatsten zich voor de eindstrijd in Caïro door met 35-33 in de halve finales te winnen van Europees kampioen Spanje. Mikkel Hansen was onstuitbaar. Hij scoorde twaalf keer voor de Deense ploeg, die op het vorige WK in 2019 het goud won.
Hansen, ploeggenoot van de Nederlandse spelmaker Luc Steins bij Paris Saint-Germain, had wat goed te maken. In de kwartfinales tegen Egypte, die Denemarken pas na strafworpen won, moest de Deense vedette met rood van het veld.
De Zweden bereikten voor het eerst in twintig jaar de finale door zesvoudig wereldkampioen Frankrijk met 32-26 te verslaan. De ploeg kan zondag voor de vijfde keer wereldkampioen worden.
Hampus Wanne was de grote man bij Zweden. Hij maakte elf doelpunten. De Franse defensie kreeg geen vat op het snelle en behendige spel van de Zweden, terwijl de ploeg in de aanval keer op keer faalde en stuitte op de uitblinkende Zweedse keeper Andreas Palicka.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
46 minuten geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
4 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
6 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
6 uur geleden