sc Heerenveen pakt tegen RKC weer eens een punt
HEERENVEEN (ANP) - Na drie opeenvolgende nederlagen in de Eredivisie heeft sc Heerenveen weer een punt gepakt. De Friezen deden dat in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk, dat lange tijd een overwicht had. Het duel eindigde in 1-1.
Al snel kwam Heerenveen op voorsprong, volgens een niet geheel onbekend recept. Henk Veerman tikte binnen, na voorbereidend werk van Joey Veerman.
Daarna was vooral RKC aan de bal. Dat leidde in de 56e minuut tot de gelijkmaker. Richard van der Venne schoot 'uit de draai' in, na een voorzet van Thierry Lutonda. Vlak voor tijd was Vitalie Damascan dichtbij het winnende doelpunt voor de Brabanders, maar de invaller raakte via de vingers van doelman Erwin Mulder de paal.
Johnny Jansen
Bij sc Heerenveen debuteerde Tibor Halilovic als basisspeler. De 25-jarige Kroaat speelde eerder voor HNK Rijeka. Siem de Jong, een andere nieuweling, begon op de bank. Hij speelde eerder tegen Fortuna Sittard voor de eerste keer mee. De Jong viel na een uur in.
Trainer Johnny Jansen ontbrak op de bank bij Heerenveen, omdat hij nog kampt met de naweeën van een besmetting met het coronavirus. Evenals eerder tegen Fortuna Sittard werd hij vervangen door Hennie Spijkerman.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain is zwaar gehavend uit de met 2-1 verloren clash met Bayern München in de Champions League gekomen. Ousmane Dembélé, Achraf Hakimi en Nuno Mendes hebben blessures opgelopen en zullen meerdere weken aan de kant staan, bevestigt de club uit Parijs.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag voor het thuisduel met FC Porto in de Europa League weer een beroep doen op de herstelde verdediger Mike van der Hoorn. Dat zei Jans een dag voor de wedstrijd in Stadion Galgenwaard.
1 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Internazionale en AC Milan zijn officieel eigenaar van stadion San Siro. De voetbalclubs namen het stadion, dat officieel Stadio Giuseppe Meazza heet, voor 197 miljoen euro over van de stad Milaan om een nieuw stadion te kunnen bouwen.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA introduceert een jaarlijkse vredesprijs. Voorzitter Gianni Infantino reikt de eerste zogenoemde 'FIFA Peace Prize - Football Unites the World' uit op 5 december tijdens de loting in Washington DC voor het WK voetbal van 2026. Dat maakte de FIFA woensdag bekend.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur heeft verklaard verdediger Destiny Udogie in alle opzichten te ondersteunen, nadat bekend is geworden dat de Italiaan begin september is bedreigd met een vuurwapen. Volgens Britse media is de verdachte zijn voormalige zaakwaarnemer die maandag is gearresteerd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético-verdediger Robin Le Normand heeft dinsdag in het Champions League-duel met het Belgische Union Sint-Gillis een "ernstige" knieblessure opgelopen. Dat meldt de Madrileense voetbalclub op de website.
5 uur geleden