Sc Heerenveen pakt na zeven nederlagen op rij weer een punt
TILBURG (ANP) - Sc Heerenveen heeft voor het eerst een punt gepakt onder leiding van interim-trainer Ole Tobiasen. De Friezen stonden zaterdag bij Willem II flink onder druk, maar ze wisten stand te houden in Tilburg: 0-0.
Heerenveen koos voor een verdedigende tactiek en liet het initiatief aan Willem II. De thuisploeg had het eerste halfuur zelfs 71 procent balbezit. Tot grote kansen leidde dat lange tijd niet. Kort voor rust was Görkem Saglam wel dicht bij een doelpunt. Doelman Erwin Mulder redde knap op een hard schot met links van de Turkse middenvelder.
Ook na rust wist Willem II niet de ruimte te vinden in de hechte defensie van Heerenveen, dat zelf uit een hoekschop nog even gevaarlijk werd. Sven van Beek, die vorig seizoen nog bij Willem II speelde, zag zijn kopbal op de lijn worden weggeschoten door de Duitse verdediger Derrick Köhn.
Willem II en Heerenveen blijven door het gelijkspel de twee slechtst presterende clubs in de Eredivisie dit jaar. Heerenveen had de laatste zeven wedstrijden op rij verloren. Willem II wist in 2022 alleen te winnen van RKC Waalwijk (3-1).
Willem II heeft na 25 speelronden 22 punten en sc Heerenveen 26. Daarmee staan de clubs op respectievelijk de vijftiende en dertiende plek.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
1 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
19 uur geleden