Sc Heerenveen pakt na zeven nederlagen op rij weer een punt
TILBURG (ANP) - Sc Heerenveen heeft voor het eerst een punt gepakt onder leiding van interim-trainer Ole Tobiasen. De Friezen stonden zaterdag bij Willem II flink onder druk, maar ze wisten stand te houden in Tilburg: 0-0.
Heerenveen koos voor een verdedigende tactiek en liet het initiatief aan Willem II. De thuisploeg had het eerste halfuur zelfs 71 procent balbezit. Tot grote kansen leidde dat lange tijd niet. Kort voor rust was Görkem Saglam wel dicht bij een doelpunt. Doelman Erwin Mulder redde knap op een hard schot met links van de Turkse middenvelder.
Ook na rust wist Willem II niet de ruimte te vinden in de hechte defensie van Heerenveen, dat zelf uit een hoekschop nog even gevaarlijk werd. Sven van Beek, die vorig seizoen nog bij Willem II speelde, zag zijn kopbal op de lijn worden weggeschoten door de Duitse verdediger Derrick Köhn.
Willem II en Heerenveen blijven door het gelijkspel de twee slechtst presterende clubs in de Eredivisie dit jaar. Heerenveen had de laatste zeven wedstrijden op rij verloren. Willem II wist in 2022 alleen te winnen van RKC Waalwijk (3-1).
Willem II heeft na 25 speelronden 22 punten en sc Heerenveen 26. Daarmee staan de clubs op respectievelijk de vijftiende en dertiende plek.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
9 minuten geledenZEIST (ANP) - Cedric Hatenboer moet een schorsing van twee wedstrijden uitzitten. De middenvelder van Telstar kreeg zondag een rode kaart tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-3) voor een overtreding op Youri Regeer.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
19 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
19 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
19 uur geleden