SC Heerenveen neemt per direct afscheid van trainer Jansen
HEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft trainer Johnny Jansen per direct ontslagen. De leiding van de club uit Friesland houdt de coach verantwoordelijk voor een serie matige resultaten dit seizoen. "Het spelbeeld van de laatste wedstrijden gaf te weinig vertrouwen voor verbetering en heeft de club doen besluiten om de samenwerking per direct te beëindigen", meldt de Friese Eredivisieclub.
Heerenveen verloor zaterdag in eigen stadion van PEC Zwolle (0-1), de hekkensluiter van de Eredivisie. De club zakte naar de tiende plaats. Go Ahead Eagles schakelde de ploeg van Jansen afgelopen dinsdag uit in het bekertoernooi. Jansen was aan zijn derde seizoen bezig als hoofdtrainer.
"Dit zijn harde en moeilijke keuzes om te moeten maken", zegt technisch manager Ferry de Haan. "Johnny is een echte clubman en heeft in verschillende functies ontzettend veel voor sc Heerenveen betekend. Dat maakt deze keuze nog lastiger. We beraden ons nu op de opvolging en hopen hier snel duidelijkheid over te kunnen geven."
De 46-jarige Jansen speelde in zijn carrière als voetballer één duel in het eerste elftal van Heerenveen. Hij was tussen 2000 en 2014 jeugdtrainer bij de club uit zijn geboorteplaats. Daarna werd hij benoemd als assistent-trainer. Jansen verving in het voorjaar van 2019 de ontslagen hoofdtrainer Jan Olde Riekerink. Onder leiding van Jansen eindigde Heerenveen de afgelopen seizoenen als tiende en twaalfde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
COVENTRY (ANP) - Sven Botman heeft met een doelpunt niet kunnen voorkomen dat Newcastle United de uitwedstrijd tegen Coventry City ruim verloor. De Nederlandse verdediger ging met 4-1 onderuit met zijn ploeg.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt staat voor een rentree bij Manchester United. De centrale verdediger maakt deel uit van de selectie van zijn club voor de uitwedstrijd van dinsdag tegen Atlético Madrid in de Champions League.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Trainer Peter Bosz rekent op een intense uitwedstrijd voor PSV tegen RB Leipzig in de Champions League. "Ik verwacht spektakel", zei hij op een persconferentie in het stadion van de huidige nummer 5 van de Bundesliga.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink van de Nederlandse voetbalsters is niet van plan om veel veranderingen aan te brengen in zijn basisopstelling voor de returnwedstrijd tegen Hongarije van dinsdag. Oranje won vrijdag in Hongarije het eerste duel in de play-offs voor WK-kwalificatie met grote cijfers (0-8).
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta kan dinsdag voor de thuiswedstrijd in de Champions League tegen het Franse Lille geen beroep doen op verdediger Piero Hincapié en middenvelder Martín Zubimendi. De twee raakten zaterdag geblesseerd bij het uitlopen na de gewonnen wedstrijd tegen Leeds United (2-1).
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan de rest van dit voetbalseizoen niet meer beschikken over Jamal Amofa. De aanvoerder viel zondag in de door de Friezen met 1-0 gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle een kwartier voor tijd uit met een achillespeesblessure.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - FC Barcelona is zonder Frenkie de Jong naar Istanbul vertrokken voor de uitwedstrijd van dinsdag tegen Galatasaray in de Champions League. De 29-jarige Nederlandse middenvelder heeft na een blessure de groepstraining bij de Spaanse koploper hervat, maar is nog niet fit genoeg voor een plaats in de wedstrijdselectie.
16 uur geleden