SC Heerenveen neemt per direct afscheid van trainer Jansen
HEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft trainer Johnny Jansen per direct ontslagen. De leiding van de club uit Friesland houdt de coach verantwoordelijk voor een serie matige resultaten dit seizoen. "Het spelbeeld van de laatste wedstrijden gaf te weinig vertrouwen voor verbetering en heeft de club doen besluiten om de samenwerking per direct te beëindigen", meldt de Friese Eredivisieclub.
Heerenveen verloor zaterdag in eigen stadion van PEC Zwolle (0-1), de hekkensluiter van de Eredivisie. De club zakte naar de tiende plaats. Go Ahead Eagles schakelde de ploeg van Jansen afgelopen dinsdag uit in het bekertoernooi. Jansen was aan zijn derde seizoen bezig als hoofdtrainer.
"Dit zijn harde en moeilijke keuzes om te moeten maken", zegt technisch manager Ferry de Haan. "Johnny is een echte clubman en heeft in verschillende functies ontzettend veel voor sc Heerenveen betekend. Dat maakt deze keuze nog lastiger. We beraden ons nu op de opvolging en hopen hier snel duidelijkheid over te kunnen geven."
De 46-jarige Jansen speelde in zijn carrière als voetballer één duel in het eerste elftal van Heerenveen. Hij was tussen 2000 en 2014 jeugdtrainer bij de club uit zijn geboorteplaats. Daarna werd hij benoemd als assistent-trainer. Jansen verving in het voorjaar van 2019 de ontslagen hoofdtrainer Jan Olde Riekerink. Onder leiding van Jansen eindigde Heerenveen de afgelopen seizoenen als tiende en twaalfde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
6 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
13 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
14 uur geleden