Sc Heerenveen maakt ook indruk tegen Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Sc Heerenveen beleeft een vliegende start in het nieuwe eredivisieseizoen. De Friese club won in Limburg ook de tweede competitiewedstrijd, na de thuiszege vorig weekeinde tegen Willem II (2-0). De formatie van trainer Johnny Jansen versloeg Fortuna Sittard met 3-1.
Bij de rust leidde de bezoekers al met 3-0 dankzij een indrukwekkende eerste helft. Na de pauze zakte de concentratie bij Heerenveen weg, terwijl Fortuna juist alles op alles zette om de opgelopen schade te repareren. De wanhopige inhaalrace kwam echter te laat en leverde slechts één doelpunt op.
Na een povere oefencampagne, met louter nederlagen, lijkt coach Jansen zijn team net op tijd in vorm en in balans te hebben gekregen. Veel bij Heerenveen is afgestemd op de technisch begaafde spelmaker Joey Veerman, die ook in Sittard weer strooide met puntgave passes.
Openingstreffer
Na een kwartier stond de 21-jarige Volendammer aan de basis van de fraaie uitgespeelde openingstreffer. Via Mitchell van Bergen en Henk Veerman belandde de bal bij Oliver Batista Meier, die doeltreffend uithaalde.
Joey Veerman benutte in de 29e minuut een strafschop nadat de solerende Batista Meier was neergelegd door Roel Janssen. Henk Veerman knalde in de 34e minuut raak nadat hij zichzelf handig had vrijgespeeld. Bij het matte Fortuna was alleen Mats Seuntjens af en toe gevaarlijk.
Na de pauze bood de thuisclub veel meer tegenstand. Meer dan een trefzekere kopbal van Sebastian Polter zat er echter niet in voor Fortuna, dat nog puntloos is.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
12 minuten geledenZEIST (ANP) - Cedric Hatenboer moet een schorsing van twee wedstrijden uitzitten. De middenvelder van Telstar kreeg zondag een rode kaart tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-3) voor een overtreding op Youri Regeer.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
19 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
19 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
19 uur geleden