Sc Heerenveen maakt ook indruk tegen Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Sc Heerenveen beleeft een vliegende start in het nieuwe eredivisieseizoen. De Friese club won in Limburg ook de tweede competitiewedstrijd, na de thuiszege vorig weekeinde tegen Willem II (2-0). De formatie van trainer Johnny Jansen versloeg Fortuna Sittard met 3-1.
Bij de rust leidde de bezoekers al met 3-0 dankzij een indrukwekkende eerste helft. Na de pauze zakte de concentratie bij Heerenveen weg, terwijl Fortuna juist alles op alles zette om de opgelopen schade te repareren. De wanhopige inhaalrace kwam echter te laat en leverde slechts één doelpunt op.
Na een povere oefencampagne, met louter nederlagen, lijkt coach Jansen zijn team net op tijd in vorm en in balans te hebben gekregen. Veel bij Heerenveen is afgestemd op de technisch begaafde spelmaker Joey Veerman, die ook in Sittard weer strooide met puntgave passes.
Openingstreffer
Na een kwartier stond de 21-jarige Volendammer aan de basis van de fraaie uitgespeelde openingstreffer. Via Mitchell van Bergen en Henk Veerman belandde de bal bij Oliver Batista Meier, die doeltreffend uithaalde.
Joey Veerman benutte in de 29e minuut een strafschop nadat de solerende Batista Meier was neergelegd door Roel Janssen. Henk Veerman knalde in de 34e minuut raak nadat hij zichzelf handig had vrijgespeeld. Bij het matte Fortuna was alleen Mats Seuntjens af en toe gevaarlijk.
Na de pauze bood de thuisclub veel meer tegenstand. Meer dan een trefzekere kopbal van Sebastian Polter zat er echter niet in voor Fortuna, dat nog puntloos is.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
22 uur geleden