Sc Heerenveen komt laat op gang in bekerduel met AFC
DEN HAAG (ANP) - Sc Heerenveen is in de eerste ronde van het KNVB-bekertoernooi ontsnapt aan uitschakeling. De nummer 9 van de Eredivisie keek bij AFC in Amsterdam lang tegen een achterstand aan. In de slotfase kwam het toch nog goed voor de bezoekers: 1-2.
Dalian Maatsen maakte na ruim een kwartier het doelpunt voor de nummer 2 van de tweede divisie. Henk Veerman, terug in de basisploeg na een goed gesprek met coach Johnny Jansen, zorgde in de 76e minuut voor de gelijkmaker. Kort daarna voorkwam Filip Stevanovic een verlenging.
Voor sc Heerenveen dreigde in Amsterdam even de derde nederlaag op rij. Eerder verloor de Friese ploeg in de Eredivisie van Ajax (0-2) en FC Utrecht (2-1).
NEC
NEC won met 3-0 bij Capelle. Voor de Nijmeegse club kwamen Elayis Tavsan (twee) en Ole Romeny tot scoren.
Fortuna Sittard versloeg TOP Oss met 3-0. George Cox (twee) en Mats Seuntjens brachten de treffers op hun naam.
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles zegevierde met 2-0 bij Almere City FC. Luuk Brouwers benutte na een kwartier een strafschop, Inigo Cordoba besliste het duel in de 70e minuut.
Sparta Rotterdam was in Veenendaal met 2-0 te sterk voor GVVV. Mario Engels en Vito van Crooy scoorden voor de gasten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
6 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
11 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
14 uur geleden