Sc Heerenveen haalt verdediger De Wijs en keeperstrainer Hoek
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zich tot het einde van het seizoen versterkt met centrale verdediger Jordy de Wijs en keeperstrainer Frans Hoek. Voormalig PSV- en Excelsior-speler De Wijs komt op huurbasis over van Fortuna Düsseldorf, dat uitkomt op het tweede niveau in Duitsland. Hoek is op interim-basis de opvolger van de afscheidnemende Harmen Kuperus.
"Gedurende de eerste seizoenshelft kwam naar voren dat de visie op keepers en de daarbij behorende werkwijze te verschillend zijn gebleken. Hoewel interne discussies hierover belangrijk en waardevol zijn, bleek het helaas niet mogelijk om op één lijn te komen en daarmee een basis te leggen voor de tweede seizoenshelft", zegt algemeen directeur Ferry de Haan in een bericht op de clubwebsite over het vertrek van Kuperus. Hoek was in het verleden onder meer keeperstrainer bij het Nederlands elftal.
"Na de blessure van Pawel (Bochniewicz) waren we op zoek naar een linksbenige centrale verdediger. Jordy is een ervaren en fysiek sterke verdediger", luidt de toelichting van De Haan op de komst van De Wijs.
Het door Robin van Persie gecoachte Heerenveen staat halverwege het seizoen elfde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
4 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
21 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
21 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
23 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
1 dag geleden