Sc Heerenveen haalt verdediger De Wijs en keeperstrainer Hoek
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zich tot het einde van het seizoen versterkt met centrale verdediger Jordy de Wijs en keeperstrainer Frans Hoek. Voormalig PSV- en Excelsior-speler De Wijs komt op huurbasis over van Fortuna Düsseldorf, dat uitkomt op het tweede niveau in Duitsland. Hoek is op interim-basis de opvolger van de afscheidnemende Harmen Kuperus.
"Gedurende de eerste seizoenshelft kwam naar voren dat de visie op keepers en de daarbij behorende werkwijze te verschillend zijn gebleken. Hoewel interne discussies hierover belangrijk en waardevol zijn, bleek het helaas niet mogelijk om op één lijn te komen en daarmee een basis te leggen voor de tweede seizoenshelft", zegt algemeen directeur Ferry de Haan in een bericht op de clubwebsite over het vertrek van Kuperus. Hoek was in het verleden onder meer keeperstrainer bij het Nederlands elftal.
"Na de blessure van Pawel (Bochniewicz) waren we op zoek naar een linksbenige centrale verdediger. Jordy is een ervaren en fysiek sterke verdediger", luidt de toelichting van De Haan op de komst van De Wijs.
Het door Robin van Persie gecoachte Heerenveen staat halverwege het seizoen elfde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
1 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
6 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geleden