Sc Heerenveen haalt Duitse middenvelder Condé
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de Duitse middenvelder Amara Condé aan de selectie toegevoegd. De 27-jarige voetballer komt over van 1. FC Magdeburg, de nummer 14 van de tweede Bundesliga vorig seizoen. Daar kwam hij sinds 2021 tot meer dan honderd wedstrijden, waarvan een deel als aanvoerder.
"Amara staat al een tijd bij ons op de radar. Eigenlijk hadden we hem vorig seizoen al aan onze selectie willen toevoegen. Het is dan ook mooi dat dit nu alsnog gelukt is. Met zijn komst voegen we verdedigende accenten toe aan ons middenveld", licht algemeen directeur Ferry de Haan toe in een verklaring. Condé heeft voor twee jaar getekend in Friesland, met een optie voor nog een seizoen.
Heerenveen neemt verder Mateja Milovanovic over van Ajax. De geboren Vlaardinger met Servische roots doorliep de jeugdopleiding bij de Amsterdammers en kwam in het seizoen 2022/2023 tot twaalf duels in Jong Ajax. Het afgelopen seizoen kampte hij met blessures. "Mateja is een linksbenige verdediger die zowel centraal achterin als op de linksbackpositie uit de voeten kan", meldde De Haan. "Hij is een technisch vaardige speler die de linies goed kan verbinden. De afgelopen jaren heeft hij te maken gehad met blessureleed, maar wij hebben er alle vertrouwen in dat hij zich met zijn talent bij ons verder kan ontwikkelen."
Robin van Persie is sinds deze zomer de hoofdtrainer bij Heerenveen. De club eindigde afgelopen seizoen als elfde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
10 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden