Sc Heerenveen haalt Duitse middenvelder Condé
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de Duitse middenvelder Amara Condé aan de selectie toegevoegd. De 27-jarige voetballer komt over van 1. FC Magdeburg, de nummer 14 van de tweede Bundesliga vorig seizoen. Daar kwam hij sinds 2021 tot meer dan honderd wedstrijden, waarvan een deel als aanvoerder.
"Amara staat al een tijd bij ons op de radar. Eigenlijk hadden we hem vorig seizoen al aan onze selectie willen toevoegen. Het is dan ook mooi dat dit nu alsnog gelukt is. Met zijn komst voegen we verdedigende accenten toe aan ons middenveld", licht algemeen directeur Ferry de Haan toe in een verklaring. Condé heeft voor twee jaar getekend in Friesland, met een optie voor nog een seizoen.
Heerenveen neemt verder Mateja Milovanovic over van Ajax. De geboren Vlaardinger met Servische roots doorliep de jeugdopleiding bij de Amsterdammers en kwam in het seizoen 2022/2023 tot twaalf duels in Jong Ajax. Het afgelopen seizoen kampte hij met blessures. "Mateja is een linksbenige verdediger die zowel centraal achterin als op de linksbackpositie uit de voeten kan", meldde De Haan. "Hij is een technisch vaardige speler die de linies goed kan verbinden. De afgelopen jaren heeft hij te maken gehad met blessureleed, maar wij hebben er alle vertrouwen in dat hij zich met zijn talent bij ons verder kan ontwikkelen."
Robin van Persie is sinds deze zomer de hoofdtrainer bij Heerenveen. De club eindigde afgelopen seizoen als elfde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
6 uur geleden