Sc Heerenveen bezorgt NAC Breda derde nederlaag op rij
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij verloren. Sc Heerenveen was in een vermakelijk en doelpuntrijk duel te sterk voor het elftal van trainer Carl Hoefkens: 2-4.
Heerenveen dankte de zege aan een sterke eerste helft. Na goed voorbereidend werk van Mats Köhlert schoot Jacob Trenskow de bal in de zevende minuut knap binnen: 0-1. Na een snel uitgevoerde counter verdubbelde Alireza Jahanbakhsh kort daarna met een diagonaal schot de voorsprong. Het betekende het eerste doelpunt van de Iraniër voor Heerenveen.
NAC kwam snel met een antwoord. Na een verre ingooi van Jan van den Bergh kopte Elías Már Ómarsson van dichtbij raak (1-2). Via Nikolai Hopland, die van dichtbij scoorde, liep Heerenveen binnen het halfuur alweer verder weg.
Blessuretijd
Na rust kwam Sydney van Hooijdonk bij NAC in de ploeg. De aanvaller keerde terug bij de club na een avontuur bij onder meer sc Heerenveen en Cesena. NAC nam het initiatief over en de thuisploeg scoorde weer na een verre ingooi van Van den Bergh. Opnieuw was het Ómarsson die doel trof.
Van den Bergh leek in de slotfase voor de 3-3 te zorgen, maar zijn treffer werd afgekeurd. Heerenveen scoorde in blessuretijd nog wel, via Ilias Sebaoui.
Heerenveen passeert NAC op de ranglijst. De ploeg van coach Robin van Persie heeft na achttien speelronden 24 punten en staat negende.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
12 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
13 uur geleden