Sc Heerenveen bezorgt NAC Breda derde nederlaag op rij
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij verloren. Sc Heerenveen was in een vermakelijk en doelpuntrijk duel te sterk voor het elftal van trainer Carl Hoefkens: 2-4.
Heerenveen dankte de zege aan een sterke eerste helft. Na goed voorbereidend werk van Mats Köhlert schoot Jacob Trenskow de bal in de zevende minuut knap binnen: 0-1. Na een snel uitgevoerde counter verdubbelde Alireza Jahanbakhsh kort daarna met een diagonaal schot de voorsprong. Het betekende het eerste doelpunt van de Iraniër voor Heerenveen.
NAC kwam snel met een antwoord. Na een verre ingooi van Jan van den Bergh kopte Elías Már Ómarsson van dichtbij raak (1-2). Via Nikolai Hopland, die van dichtbij scoorde, liep Heerenveen binnen het halfuur alweer verder weg.
Blessuretijd
Na rust kwam Sydney van Hooijdonk bij NAC in de ploeg. De aanvaller keerde terug bij de club na een avontuur bij onder meer sc Heerenveen en Cesena. NAC nam het initiatief over en de thuisploeg scoorde weer na een verre ingooi van Van den Bergh. Opnieuw was het Ómarsson die doel trof.
Van den Bergh leek in de slotfase voor de 3-3 te zorgen, maar zijn treffer werd afgekeurd. Heerenveen scoorde in blessuretijd nog wel, via Ilias Sebaoui.
Heerenveen passeert NAC op de ranglijst. De ploeg van coach Robin van Persie heeft na achttien speelronden 24 punten en staat negende.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
2 minuten geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.
4 uur geleden