Sc Heerenveen bezorgt NAC Breda derde nederlaag op rij
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij verloren. Sc Heerenveen was in een vermakelijk en doelpuntrijk duel te sterk voor het elftal van trainer Carl Hoefkens: 2-4.
Heerenveen dankte de zege aan een sterke eerste helft. Na goed voorbereidend werk van Mats Köhlert schoot Jacob Trenskow de bal in de zevende minuut knap binnen: 0-1. Na een snel uitgevoerde counter verdubbelde Alireza Jahanbakhsh kort daarna met een diagonaal schot de voorsprong. Het betekende het eerste doelpunt van de Iraniër voor Heerenveen.
NAC kwam snel met een antwoord. Na een verre ingooi van Jan van den Bergh kopte Elías Már Ómarsson van dichtbij raak (1-2). Via Nikolai Hopland, die van dichtbij scoorde, liep Heerenveen binnen het halfuur alweer verder weg.
Blessuretijd
Na rust kwam Sydney van Hooijdonk bij NAC in de ploeg. De aanvaller keerde terug bij de club na een avontuur bij onder meer sc Heerenveen en Cesena. NAC nam het initiatief over en de thuisploeg scoorde weer na een verre ingooi van Van den Bergh. Opnieuw was het Ómarsson die doel trof.
Van den Bergh leek in de slotfase voor de 3-3 te zorgen, maar zijn treffer werd afgekeurd. Heerenveen scoorde in blessuretijd nog wel, via Ilias Sebaoui.
Heerenveen passeert NAC op de ranglijst. De ploeg van coach Robin van Persie heeft na achttien speelronden 24 punten en staat negende.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
12 uur geleden