Sc Heerenveen bezorgt NAC Breda derde nederlaag op rij
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in de Eredivisie voor de derde keer op rij verloren. Sc Heerenveen was in een vermakelijk en doelpuntrijk duel te sterk voor het elftal van trainer Carl Hoefkens: 2-4.
Heerenveen dankte de zege aan een sterke eerste helft. Na goed voorbereidend werk van Mats Köhlert schoot Jacob Trenskow de bal in de zevende minuut knap binnen: 0-1. Na een snel uitgevoerde counter verdubbelde Alireza Jahanbakhsh kort daarna met een diagonaal schot de voorsprong. Het betekende het eerste doelpunt van de Iraniër voor Heerenveen.
NAC kwam snel met een antwoord. Na een verre ingooi van Jan van den Bergh kopte Elías Már Ómarsson van dichtbij raak (1-2). Via Nikolai Hopland, die van dichtbij scoorde, liep Heerenveen binnen het halfuur alweer verder weg.
Blessuretijd
Na rust kwam Sydney van Hooijdonk bij NAC in de ploeg. De aanvaller keerde terug bij de club na een avontuur bij onder meer sc Heerenveen en Cesena. NAC nam het initiatief over en de thuisploeg scoorde weer na een verre ingooi van Van den Bergh. Opnieuw was het Ómarsson die doel trof.
Van den Bergh leek in de slotfase voor de 3-3 te zorgen, maar zijn treffer werd afgekeurd. Heerenveen scoorde in blessuretijd nog wel, via Ilias Sebaoui.
Heerenveen passeert NAC op de ranglijst. De ploeg van coach Robin van Persie heeft na achttien speelronden 24 punten en staat negende.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
31 minuten geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
38 minuten geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
4 uur geleden