SC Freiburg verrast Borussia Mönchengladbach
FREIBURG (ANP) - Borussia Mönchengladbach heeft in de Bundesliga in de strijd om een ticket voor de Champions League een dure nederlaag geïncasseerd. Het duel bij middenmoter SC Freiburg eindigde in 1-0. Nils Petersen kopte in de 58e minuut raak. Hij stond als invaller amper een minuut in het veld.
Voor Freiburg was het de eerste zege na de herstart van de competitie. Uit de voorgaande vier duels pakte de ploeg van coach Christian Streich slechts twee punten.
Borussia Mönchengladbach moest in de 68e minuut met tien man verder nadat de Fransman Alassane Pléa door zijn tweede gele kaart van het veld moest. Mede daardoor kon de gelijkmaker in de slotfase niet meer worden afgedwongen. Technisch directeur Max Eberl moest bij de bezoekers in de slotfase eveneens naar de catacomben, vanwege aanmerkingen op de leiding.
Borussia bleef op 56 punten staan, evenveel als nummer 4 Bayer Leverkusen. De ploeg van trainer Peter Bosz speelt zaterdag thuis tegen koploper Bayern München. De eerste vier ploegen van de Bundesliga plaatsen zich voor de groepsfase van de Champions League.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 dag geleden