SC Freiburg klopt Hoffenheim in doelpuntrijk duel en is nu vierde
HOFFENHEIM (ANP) - SC Freiburg blijft in de race voor deelname aan de Champions League komend seizoen. Oranje-doelman Mark Flekken werd zaterdag in de uitwedstrijd tegen Hoffenheim drie keer gepasseerd, maar Freiburg zelf scoorde nog een keer vaker: 3-4.
Roland Sallai bracht Freiburg halverwege de eerste helft aan de leiding. Na ruim een half uur zag Flekken Andrej Kramaric scoren nadat de Kroaat vrij voor hem opdook na een voorzet vanaf links (1-1). Flekken verweet zijn verdedigers niet mee te zijn gelopen.
Kort na de pauze zette Angelo Stiller Hoffenheim, op aangeven van Kramaric, op voorsprong. Freiburg kwam vrijwel direct langszij via Christian Günter. In de 70e minuut werd het via Lucas Höler 2-3 en de Zuid-Koreaan Jeong Woo-yeong tekende in de 73e minuut voor de vierde treffer van Freiburg. Flekken moest nog een treffer incasseren van Sebastian Rudy, maar verder kwam Hoffenheim niet.
Freiburg steeg naar de vierde plaats met 55 punten. Nummer 3 Bayer Leverkusen heeft ook 55 punten en nummer 5 RB Leipzig 54. Leverkusen en Leipzig komen maandag pas in actie. De eerste vier clubs uit de Bundesliga kwalificeren zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
12 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
6 uur geleden