SC Freiburg klopt Hoffenheim in doelpuntrijk duel en is nu vierde
HOFFENHEIM (ANP) - SC Freiburg blijft in de race voor deelname aan de Champions League komend seizoen. Oranje-doelman Mark Flekken werd zaterdag in de uitwedstrijd tegen Hoffenheim drie keer gepasseerd, maar Freiburg zelf scoorde nog een keer vaker: 3-4.
Roland Sallai bracht Freiburg halverwege de eerste helft aan de leiding. Na ruim een half uur zag Flekken Andrej Kramaric scoren nadat de Kroaat vrij voor hem opdook na een voorzet vanaf links (1-1). Flekken verweet zijn verdedigers niet mee te zijn gelopen.
Kort na de pauze zette Angelo Stiller Hoffenheim, op aangeven van Kramaric, op voorsprong. Freiburg kwam vrijwel direct langszij via Christian Günter. In de 70e minuut werd het via Lucas Höler 2-3 en de Zuid-Koreaan Jeong Woo-yeong tekende in de 73e minuut voor de vierde treffer van Freiburg. Flekken moest nog een treffer incasseren van Sebastian Rudy, maar verder kwam Hoffenheim niet.
Freiburg steeg naar de vierde plaats met 55 punten. Nummer 3 Bayer Leverkusen heeft ook 55 punten en nummer 5 RB Leipzig 54. Leverkusen en Leipzig komen maandag pas in actie. De eerste vier clubs uit de Bundesliga kwalificeren zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
13 uur geleden