SC Freiburg klopt Hoffenheim in doelpuntrijk duel en is nu vierde
HOFFENHEIM (ANP) - SC Freiburg blijft in de race voor deelname aan de Champions League komend seizoen. Oranje-doelman Mark Flekken werd zaterdag in de uitwedstrijd tegen Hoffenheim drie keer gepasseerd, maar Freiburg zelf scoorde nog een keer vaker: 3-4.
Roland Sallai bracht Freiburg halverwege de eerste helft aan de leiding. Na ruim een half uur zag Flekken Andrej Kramaric scoren nadat de Kroaat vrij voor hem opdook na een voorzet vanaf links (1-1). Flekken verweet zijn verdedigers niet mee te zijn gelopen.
Kort na de pauze zette Angelo Stiller Hoffenheim, op aangeven van Kramaric, op voorsprong. Freiburg kwam vrijwel direct langszij via Christian Günter. In de 70e minuut werd het via Lucas Höler 2-3 en de Zuid-Koreaan Jeong Woo-yeong tekende in de 73e minuut voor de vierde treffer van Freiburg. Flekken moest nog een treffer incasseren van Sebastian Rudy, maar verder kwam Hoffenheim niet.
Freiburg steeg naar de vierde plaats met 55 punten. Nummer 3 Bayer Leverkusen heeft ook 55 punten en nummer 5 RB Leipzig 54. Leverkusen en Leipzig komen maandag pas in actie. De eerste vier clubs uit de Bundesliga kwalificeren zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
11 minuten geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
6 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
11 uur geleden