SC Freiburg klopt Hoffenheim in doelpuntrijk duel en is nu vierde
HOFFENHEIM (ANP) - SC Freiburg blijft in de race voor deelname aan de Champions League komend seizoen. Oranje-doelman Mark Flekken werd zaterdag in de uitwedstrijd tegen Hoffenheim drie keer gepasseerd, maar Freiburg zelf scoorde nog een keer vaker: 3-4.
Roland Sallai bracht Freiburg halverwege de eerste helft aan de leiding. Na ruim een half uur zag Flekken Andrej Kramaric scoren nadat de Kroaat vrij voor hem opdook na een voorzet vanaf links (1-1). Flekken verweet zijn verdedigers niet mee te zijn gelopen.
Kort na de pauze zette Angelo Stiller Hoffenheim, op aangeven van Kramaric, op voorsprong. Freiburg kwam vrijwel direct langszij via Christian Günter. In de 70e minuut werd het via Lucas Höler 2-3 en de Zuid-Koreaan Jeong Woo-yeong tekende in de 73e minuut voor de vierde treffer van Freiburg. Flekken moest nog een treffer incasseren van Sebastian Rudy, maar verder kwam Hoffenheim niet.
Freiburg steeg naar de vierde plaats met 55 punten. Nummer 3 Bayer Leverkusen heeft ook 55 punten en nummer 5 RB Leipzig 54. Leverkusen en Leipzig komen maandag pas in actie. De eerste vier clubs uit de Bundesliga kwalificeren zich voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
4 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
8 uur geleden