SC Cambuur wint tumultueus duel van Telstar
VELSEN (ANP) - SC Cambuur heeft in een tumultueus duel van Telstar gewonnen (2-3). De wedstrijd in Velsen moest twee keer worden stilgelegd omdat er bekers op het veld werden gegooid.
Scheidsrechter Stan Teuben staakte het duel tijdelijk in de eerste helft. Daarna ging het in de tweede helft opnieuw mis. Vorig seizoen had de wedstrijd dan definitief gestaakt moet worden. Maar volgens de nieuwe regels hoeft dat niet als de daders snel worden gepakt en er geen sprake is van ernstig letsel. Na een paar minuten kwamen de ploeg toch weer het veld op.
Arbiter Teuben speelde een hoofdrol in het duel. Hij deelde acht gele kaarten uit, onder anderen ook aan de trainers van beide clubs, Mike Snoei en Sjors Ultee. Hij gaf tot twee keer toe een strafschop aan de Friese club, die Milan Smit beide benutten. De tweede penalty leidde tot veel protesten van de spelers van Telstar, omdat Jorginho Soares een reglementaire tackle leek te hebben gemaakt. Doelman Ronald Koeman kreeg in het tumult een klap van Smit, maar Teuben gaf niet Smit zijn tweede gele kaart, maar deelde een prent uit aan Koeman.
Een paar minuten na rust scoorde Quinten van den Heerik voor Telstar (1-2). Maar Michael de Breij maakte er in de 71e minuut 1-3 van voor de gedegradeerde club uit Friesland. Vlak nadat de wedstrijd voor de tweede keer werd hervat, moest Telstar met tien man verder na een rode kaart van Jayden Turfkruier. Toch bracht Zakaria Eddahchouri in de 79e minuut de spanning terug tot 2-3, maar Telstar slaagde er niet meer gelijk te maken.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
6 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.
5 uur geledenKERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.
8 uur geledenERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.
8 uur geleden