Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SC Cambuur wint ook van FC Utrecht en klimt naar zevende plek

SC Cambuur wint ook van FC Utrecht en klimt naar zevende plek

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur blijft verbazen in de Eredivisie. De Friese club, vorig seizoen kampioen in de Keuken Kampioen Divisie, behaalde in de thuiswedstrijd tegen nummer 4 FC Utrecht de derde competitiezege op rij: 2-1. De ploeg van trainer Henk de Jong klom daardoor naar de onverwachte zevende plek op de ranglijst.

Arbiter Dennis Higler moest het duel kort na aanvang twee keer stilleggen. De eerste keer werd er alleen vuurwerk naar het veld gegooid vanuit een hoek van het stadion en daarna verschenen er ook mensen op en rond het veld. Nadat de indringers waren vertrokken en het rokende vuurwerk was verwijderd, kon Higler de wedstrijd weer hervatten.

Uit een fraai uitgespeelde aanval, met een assist van Jamie Jacobs, opende Roberts Uldrikis in de 21e minuut namens SC Cambuur de score. Na ruim een half uur maakte Moussa Sylla gelijk met een van richting veranderd schot. Kort daarvoor had ploeggenoot Othmane Boussaid een grote kans van dichtbij gemist.

Jacobs zette de thuisclub in de 55e opnieuw op voorsprong met een schot, na zwak verdedigingswerk van Django Warmerdam (2-1). Daarna maakte het schotloze FC Utrecht vergeefs jacht op de gelijkmaker. Voor trainer René Hake van FC Utrecht was het een speciale wedstrijd. Hij was van januari 2018 tot medio 2019 werkzaam als hoofdcoach bij SC Cambuur.

Meer uit Voetbal

KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

10 minuten geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

45 minuten geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

1 uur geleden
Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

9 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

12 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

12 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

13 uur geleden