SC Cambuur wint ook van FC Utrecht en klimt naar zevende plek
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur blijft verbazen in de Eredivisie. De Friese club, vorig seizoen kampioen in de Keuken Kampioen Divisie, behaalde in de thuiswedstrijd tegen nummer 4 FC Utrecht de derde competitiezege op rij: 2-1. De ploeg van trainer Henk de Jong klom daardoor naar de onverwachte zevende plek op de ranglijst.
Arbiter Dennis Higler moest het duel kort na aanvang twee keer stilleggen. De eerste keer werd er alleen vuurwerk naar het veld gegooid vanuit een hoek van het stadion en daarna verschenen er ook mensen op en rond het veld. Nadat de indringers waren vertrokken en het rokende vuurwerk was verwijderd, kon Higler de wedstrijd weer hervatten.
Uit een fraai uitgespeelde aanval, met een assist van Jamie Jacobs, opende Roberts Uldrikis in de 21e minuut namens SC Cambuur de score. Na ruim een half uur maakte Moussa Sylla gelijk met een van richting veranderd schot. Kort daarvoor had ploeggenoot Othmane Boussaid een grote kans van dichtbij gemist.
Jacobs zette de thuisclub in de 55e opnieuw op voorsprong met een schot, na zwak verdedigingswerk van Django Warmerdam (2-1). Daarna maakte het schotloze FC Utrecht vergeefs jacht op de gelijkmaker. Voor trainer René Hake van FC Utrecht was het een speciale wedstrijd. Hij was van januari 2018 tot medio 2019 werkzaam als hoofdcoach bij SC Cambuur.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Kian Fitz-Jim begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen NEC. De middenvelder vervangt Davy Klaassen, die onvoldoende fit is en ontbreekt in de selectie van de thuisploeg.
28 minuten geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft een dure nederlaag geleden in de Franse competitie. De koploper verloor thuis na een 2-0-voorsprong met 3-2 van AS Monaco. Nummer 2 Paris Saint-Germain kan later op zaterdag de eerste plaats van Lens overnemen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Myron Boadu staat voor het eerst dit seizoen in de basis bij PSV, dat zaterdag in eigen huis tegen sc Heerenveen speelt. Hij kende dit jaar veel blessureleed maar is weer fit. De spitspositie bij PSV was opnieuw vrijgekomen na het geblesseerd uitvallen van gelegenheidsspits Guus Til op een training.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld. De nummer 3 van Engeland speelde op Villa Park met 1-1 gelijk tegen Leeds United. De thuisploeg maakte op de valreep de gelijkmaker.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een week voor het topduel met Borussia Dortmund thuis een benauwde zege geboekt op Eintracht Frankfurt: 3-2. De koploper leek bij een 3-0-tussenstand op weg naar een eenvoudige overwinning, maar incasseerde daarna nog twee tegentreffers.
2 uur geledenBREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
21 uur geleden