SC Cambuur wint ook van FC Utrecht en klimt naar zevende plek
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur blijft verbazen in de Eredivisie. De Friese club, vorig seizoen kampioen in de Keuken Kampioen Divisie, behaalde in de thuiswedstrijd tegen nummer 4 FC Utrecht de derde competitiezege op rij: 2-1. De ploeg van trainer Henk de Jong klom daardoor naar de onverwachte zevende plek op de ranglijst.
Arbiter Dennis Higler moest het duel kort na aanvang twee keer stilleggen. De eerste keer werd er alleen vuurwerk naar het veld gegooid vanuit een hoek van het stadion en daarna verschenen er ook mensen op en rond het veld. Nadat de indringers waren vertrokken en het rokende vuurwerk was verwijderd, kon Higler de wedstrijd weer hervatten.
Uit een fraai uitgespeelde aanval, met een assist van Jamie Jacobs, opende Roberts Uldrikis in de 21e minuut namens SC Cambuur de score. Na ruim een half uur maakte Moussa Sylla gelijk met een van richting veranderd schot. Kort daarvoor had ploeggenoot Othmane Boussaid een grote kans van dichtbij gemist.
Jacobs zette de thuisclub in de 55e opnieuw op voorsprong met een schot, na zwak verdedigingswerk van Django Warmerdam (2-1). Daarna maakte het schotloze FC Utrecht vergeefs jacht op de gelijkmaker. Voor trainer René Hake van FC Utrecht was het een speciale wedstrijd. Hij was van januari 2018 tot medio 2019 werkzaam als hoofdcoach bij SC Cambuur.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
49 minuten geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
6 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
12 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
12 uur geleden