SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
Bij een gelijkspel of een overwinning had Cambuur dit weekend al kunnen promoveren. Daarvoor was het dan afhankelijk geweest van het resultaat van De Graafschap, dat zondag tegen ADO Den Haag speelt. Nu kan dat op zijn vroegst dinsdag in de uitwedstrijd tegen FC Emmen.
Jong AZ kwam na tien minuten op voorsprong door een doelpunt van Jasper Hartog. In de 38e minuut kwam Cambuur via een fraaie volley van Iwan Henstra op gelijke hoogte. Na rust kwamen de bezoekers opnieuw op voorsprong door een doelpunt van Jesper Zwart. In de slotfase leek Cambuur de wedstrijd naar zich toe te trekken door twee mooie doelpunten van rechtsbuiten Ichem Ferrah.
Wedstrijd gestaakt
Remco Balk kreeg echter in de 86e minuut rood, omdat hij een bal op de doellijn stopte met zijn handen. Daarop volgde een strafschop die benut werd door Yoël van den Ban. Cambuur beweerde dat de speler van Jong AZ de bal bij het inschieten twee keer had geraakt, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt goed.
Het thuispubliek gooide voorwerpen op het veld, waardoor de wedstrijd werd gestaakt. Kort na de hervatting maakte Bendeguz Kovac de 3-4 voor de bezoekers, waarna de scheidsrechter de wedstrijd opnieuw staakte vanwege voorwerpen op het veld. In het restant van de wedstrijd kon Cambuur niets meer terugdoen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
9 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
18 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
19 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
20 uur geleden