SC Cambuur lost De Graafschap als koploper af
DOETINCHEM (ANP) - SC Cambuur heeft in de Keuken Kampioen Divisie de koppositie overgenomen van De Graafschap. De topper in Doetinchem eindigde in 0-2. Beide titelkandidaten staan op 28 punten, maar de Friese ploeg heeft een wedstrijd minder gespeeld.
Erik Schouten maakte in de 42e minuut het openingsdoelpunt uit een chaotische situatie in het strafschopgebied van de 'Superboeren'. Na de rust ging De Graafschap fanatiek op jacht naar de gelijkmaker. Doelman Sonny Stevens bleef echter goed overeind. Uit een counter besliste Giovanni Korte de wedstrijd met een fraaie boogbal over doelman Rody de Boer.
Beide clubs waren vorig seizoen op weg naar de eredivisie. Doordat de KNVB de competitie vanwege de coronacrisis vroegtijdig beëindigde, kon zowel koploper Cambuur als nummer 2 De Graafschap de felbegeerde promotie vergeten. Beide clubs spanden gezamenlijk een kort geding aan tegen de KNVB, maar werden in het ongelijk gesteld. Ze ontvingen nog wel een 'schadevergoeding' voor het mislopen van de promotie.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
11 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
12 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
23 uur geleden