SC Cambuur lost De Graafschap als koploper af
DOETINCHEM (ANP) - SC Cambuur heeft in de Keuken Kampioen Divisie de koppositie overgenomen van De Graafschap. De topper in Doetinchem eindigde in 0-2. Beide titelkandidaten staan op 28 punten, maar de Friese ploeg heeft een wedstrijd minder gespeeld.
Erik Schouten maakte in de 42e minuut het openingsdoelpunt uit een chaotische situatie in het strafschopgebied van de 'Superboeren'. Na de rust ging De Graafschap fanatiek op jacht naar de gelijkmaker. Doelman Sonny Stevens bleef echter goed overeind. Uit een counter besliste Giovanni Korte de wedstrijd met een fraaie boogbal over doelman Rody de Boer.
Beide clubs waren vorig seizoen op weg naar de eredivisie. Doordat de KNVB de competitie vanwege de coronacrisis vroegtijdig beëindigde, kon zowel koploper Cambuur als nummer 2 De Graafschap de felbegeerde promotie vergeten. Beide clubs spanden gezamenlijk een kort geding aan tegen de KNVB, maar werden in het ongelijk gesteld. Ze ontvingen nog wel een 'schadevergoeding' voor het mislopen van de promotie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
7 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
7 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
18 uur geleden