SC Cambuur kampioen, De Graafschap in blessuretijd naast Almere
ALKMAAR (ANP) - SC Cambuur heeft de titel in de eerste divisie veiliggesteld. De Friezen, die sinds vorige week al zeker waren van promotie, wonnen bij Jong AZ: 2-4. Dat was genoeg voor het kampioenschap omdat nummer 2 De Graafschap niet verder kwam dan een gelijkspel tegen Almere City FC: 2-2. Daar was De Graafschap wel blij mee, want het elftal van trainer Mike Snoei kwam pas diep in blessuretijd langszij.
De strijd om de tweede plaats, ook goed voor promotie, is nog niet beslist. De Graafschap heeft met nog drie duels te gaan een voorsprong van 6 punten op Go Ahead Eagles en Almere. Volgende week speelt De Graafschap een uitwedstrijd tegen Cambuur.
KNVB-directeur Eric Gudde overhandigde in Alkmaar de schaal aan Cambuur, dat bij rust al op een ruime voorsprong (0-4) stond. Topscorer Robert Mühren scoorde één keer en staat nu op 35 doelpunten.
De Graafschap kwam door een treffer van Elmo Lieftink, die via de onderkant van de lat scoorde, al in de 3e minuut op voorsprong. De Deen Elias Sørensen maakte in blessuretijd van de eerste helft gelijk. Thomas Verheydt hielp Almere na een uur spelen op 1-2. Jesse Schuurman redde in de 95e minuut een belangrijk punt voor De Graafschap.
Go Ahead won van Jong FC Utrecht: 0-1. De Griek Giannis Botos scoorde. NAC Breda verloor eerder op de avond van Excelsior en is nu vijfde met 1 punt achterstand op Go Ahead en Almere.
FC Den Bosch deed door een zege van liefst 7-0 op Roda JC de laatste plaats over aan FC Dordrecht.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.
6 uur geledenBERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.
6 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.
8 uur geleden