Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SC Cambuur kampioen, De Graafschap in blessuretijd naast Almere

SC Cambuur kampioen, De Graafschap in blessuretijd naast Almere

ALKMAAR (ANP) - SC Cambuur heeft de titel in de eerste divisie veiliggesteld. De Friezen, die sinds vorige week al zeker waren van promotie, wonnen bij Jong AZ: 2-4. Dat was genoeg voor het kampioenschap omdat nummer 2 De Graafschap niet verder kwam dan een gelijkspel tegen Almere City FC: 2-2. Daar was De Graafschap wel blij mee, want het elftal van trainer Mike Snoei kwam pas diep in blessuretijd langszij.

De strijd om de tweede plaats, ook goed voor promotie, is nog niet beslist. De Graafschap heeft met nog drie duels te gaan een voorsprong van 6 punten op Go Ahead Eagles en Almere. Volgende week speelt De Graafschap een uitwedstrijd tegen Cambuur.

KNVB-directeur Eric Gudde overhandigde in Alkmaar de schaal aan Cambuur, dat bij rust al op een ruime voorsprong (0-4) stond. Topscorer Robert Mühren scoorde één keer en staat nu op 35 doelpunten.

De Graafschap kwam door een treffer van Elmo Lieftink, die via de onderkant van de lat scoorde, al in de 3e minuut op voorsprong. De Deen Elias Sørensen maakte in blessuretijd van de eerste helft gelijk. Thomas Verheydt hielp Almere na een uur spelen op 1-2. Jesse Schuurman redde in de 95e minuut een belangrijk punt voor De Graafschap.

Go Ahead won van Jong FC Utrecht: 0-1. De Griek Giannis Botos scoorde. NAC Breda verloor eerder op de avond van Excelsior en is nu vijfde met 1 punt achterstand op Go Ahead en Almere.

FC Den Bosch deed door een zege van liefst 7-0 op Roda JC de laatste plaats over aan FC Dordrecht.

Meer uit Voetbal

Colombia na 0-0 tegen Portugal eerste in groep, Congo ook door

MIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.

1 uur geleden
Schotse bondscoach Clarke stapt op na uitschakeling op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - De Schotse bondscoach Steve Clarke stapt na de uitschakeling op het WK voetbal op. De Schotten hadden de afgelopen dagen nog even de hoop om als één van de beste nummers 3 door te gaan, maar ze werden ingehaald door andere landen. Schotland eindigde in een groep met Brazilië, Marokko en Haïti met 3 punten op de derde plaats.

1 uur geleden
Engeland winnaar WK-groep L, Kroatië en Ghana ook bij laatste 32

EAST RUTHERFORD (ANP) - Engeland is als eerste van groep L door naar de zestiende finales op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel won in East Rutherford in de nacht van zaterdag op zondag met 2-0 van Panama. Jude Bellingham en Harry Kane scoorden.

4 uur geleden
Iran wacht in spanning af of WK voetbal 'verdiend vervolg' krijgt

TIJUANA (ANP) - Het nationale elftal van Iran is in het Mexicaanse Tijuana in afwachting van het vervolg voor het land op het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Amir Ghalenoei eindigde met 3 punten als derde in groep G. Iran plaatst zich mogelijk als een van de beste acht nummers 3 voor de laatste 32, maar is daarbij afhankelijk van de resultaten in de andere groepen. "Wij verdienen het meer dan ieder ander team. Voor de mensen in Iran", zei international Ramin Rezaeian na afloop van het 1-1-gelijkspel tegen Egypte in de nacht van vrijdag op zaterdag in Seattle.

8 uur geleden
Braziliaanse scheidsrechter fluit WK-duel Nederland-Marokko

GUADALUPE (ANP) - De Braziliaanse scheidsrechter Wilton Sampaio heeft in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag de leiding over de WK-wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Marokko. Het duel in de zestiende finales vindt plaats in het Monterrey Stadium in het Mexicaanse Guadalupe.

9 uur geleden
Iran dankt op WK voetbal ook Seattle in brief voor gastvrijheid

SEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.

12 uur geleden
Aanvaller Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.

18 uur geleden