SC Cambuur kampioen, De Graafschap in blessuretijd naast Almere
ALKMAAR (ANP) - SC Cambuur heeft de titel in de eerste divisie veiliggesteld. De Friezen, die sinds vorige week al zeker waren van promotie, wonnen bij Jong AZ: 2-4. Dat was genoeg voor het kampioenschap omdat nummer 2 De Graafschap niet verder kwam dan een gelijkspel tegen Almere City FC: 2-2. Daar was De Graafschap wel blij mee, want het elftal van trainer Mike Snoei kwam pas diep in blessuretijd langszij.
De strijd om de tweede plaats, ook goed voor promotie, is nog niet beslist. De Graafschap heeft met nog drie duels te gaan een voorsprong van 6 punten op Go Ahead Eagles en Almere. Volgende week speelt De Graafschap een uitwedstrijd tegen Cambuur.
KNVB-directeur Eric Gudde overhandigde in Alkmaar de schaal aan Cambuur, dat bij rust al op een ruime voorsprong (0-4) stond. Topscorer Robert Mühren scoorde één keer en staat nu op 35 doelpunten.
De Graafschap kwam door een treffer van Elmo Lieftink, die via de onderkant van de lat scoorde, al in de 3e minuut op voorsprong. De Deen Elias Sørensen maakte in blessuretijd van de eerste helft gelijk. Thomas Verheydt hielp Almere na een uur spelen op 1-2. Jesse Schuurman redde in de 95e minuut een belangrijk punt voor De Graafschap.
Go Ahead won van Jong FC Utrecht: 0-1. De Griek Giannis Botos scoorde. NAC Breda verloor eerder op de avond van Excelsior en is nu vijfde met 1 punt achterstand op Go Ahead en Almere.
FC Den Bosch deed door een zege van liefst 7-0 op Roda JC de laatste plaats over aan FC Dordrecht.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste thuisoverwinning van het seizoen behaald. Na de 2-2 in de openingsspeelronde tegen Fortuna Sittard, wist het elftal van trainer Peter Bosz voor eigen publiek wel te winnen van FC Groningen. Het spectaculaire duel, met vooral in de eerste helft kansen over en weer, eindigde in 5-1.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Feyenoord begint om 16.45 uur met dezelfde opstelling als vorige week tegen Go Ahead Eagles (2-2) aan de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Voor trainer Giovanni van Bronckhorst is de teleurstellende uitslag geen reden om een van zijn basisspelers te vervangen.
6 uur geledenLILLE (ANP) - Ayyoub Bouaddi is bijna speler van Manchester City. "We zijn nagenoeg akkoord over zijn transfer", bevestigde technisch directeur Sylvain Armand van Lille het aanstaande vertrek van zijn sterspeler.
6 uur geleden