SC Cambuur kampioen, De Graafschap in blessuretijd naast Almere
ALKMAAR (ANP) - SC Cambuur heeft de titel in de eerste divisie veiliggesteld. De Friezen, die sinds vorige week al zeker waren van promotie, wonnen bij Jong AZ: 2-4. Dat was genoeg voor het kampioenschap omdat nummer 2 De Graafschap niet verder kwam dan een gelijkspel tegen Almere City FC: 2-2. Daar was De Graafschap wel blij mee, want het elftal van trainer Mike Snoei kwam pas diep in blessuretijd langszij.
De strijd om de tweede plaats, ook goed voor promotie, is nog niet beslist. De Graafschap heeft met nog drie duels te gaan een voorsprong van 6 punten op Go Ahead Eagles en Almere. Volgende week speelt De Graafschap een uitwedstrijd tegen Cambuur.
KNVB-directeur Eric Gudde overhandigde in Alkmaar de schaal aan Cambuur, dat bij rust al op een ruime voorsprong (0-4) stond. Topscorer Robert Mühren scoorde één keer en staat nu op 35 doelpunten.
De Graafschap kwam door een treffer van Elmo Lieftink, die via de onderkant van de lat scoorde, al in de 3e minuut op voorsprong. De Deen Elias Sørensen maakte in blessuretijd van de eerste helft gelijk. Thomas Verheydt hielp Almere na een uur spelen op 1-2. Jesse Schuurman redde in de 95e minuut een belangrijk punt voor De Graafschap.
Go Ahead won van Jong FC Utrecht: 0-1. De Griek Giannis Botos scoorde. NAC Breda verloor eerder op de avond van Excelsior en is nu vijfde met 1 punt achterstand op Go Ahead en Almere.
FC Den Bosch deed door een zege van liefst 7-0 op Roda JC de laatste plaats over aan FC Dordrecht.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
10 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
13 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
14 uur geleden