SC Cambuur haalt Doodeman weg bij FC Volendam
LEEUWARDEN (ANP) - Nick Doodeman verruilt FC Volendam na dit seizoen voor SC Cambuur. De 24-jarige aanvaller heeft voor twee seizoenen getekend bij de koploper van de eerste divisie.
"Nick is een echte teamspeler die past bij onze speelwijze", aldus technisch manager Foeke Booy. "Wij volgen hem al langer en met zijn diepgang, overzicht en passing kan hij zeker van toegevoegde waarde zijn. Dat blijkt ook wel uit zijn rendement. Daarnaast is het een fijne persoonlijkheid en iemand die hard wil werken voor het team."
Doodeman, afkomstig uit de jeugdopleiding van AZ, speelt sinds 2017-2018 voor FC Volendam. Hij is dit seizoen al goed voor acht doelpunten en tien assists. Geen andere speler in de eerste divisie bereidde meer doelpunten voor.
SC Cambuur is hard op weg naar promotie naar de Eredivisie. De Friezen hebben 50 punten, 6 meer dan nummer 3 De Graafschap.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
26 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
5 uur geleden