SBM Offshore voldoet aan eigen verwachtingen in 2022
AMSTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener SBM Offshore heeft afgelopen jaar de omzet en het resultaat zien stijgen en voldeed daarmee aan zijn eigen verwachtingen voor 2022. De onderneming profiteerde onder meer van de hoge olieprijzen, die ervoor zorgden dat meer werd geïnvesteerd in olieproductie.
De jaaromzet van SBM steeg met 47 procent tot 3,3 miljard dollar (zo'n 3,1 miljard euro), van 2,2 miljard in 2021. Die groei komt vooral voor rekening voor de divisie Turnkey, die productie- en opslagschepen (FPSO's) levert die direct gereed zijn voor gebruik. Daar was sprake van een groei met 108 procent. Het onderdeel had zes FPSO's in aanbouw. Bij het onderdeel Lease and Operate, dat FPSO's leaset en exploiteert, was de groei met 17 procent wat bescheidener.
Het bedrijfsresultaat nam toe met 19 procent tot 1,01 miljard dollar. Het bedrijf dat veel grote oliebedrijven als klant heeft, rekende zelf op een omzet van boven de 3,2 miljard dollar en een bedrijfsresultaat van zo'n 1 miljard dollar.
Uitdagend jaar
Topman Bruno Chabas sprak van een uitdagend jaar voor SBM Offshore, waarin het bedrijf toch goede prestaties wist te behalen. Dankzij deze prestaties stelt het bedrijf voor het dividend te verhogen met 10 procent tot 1,10 dollar per aandeel.
De bouw van zes FPSO's in het huidige klimaat is volgens de topman een uitdaging. "Onze werven in China zijn ontregeld door coronalockdowns en de oorlog in Oekraïne heeft bijgedragen aan logistieke problemen en inflatiedruk. Dit heeft gevolgen gehad voor de bouw en bedrijfsvoering, met hogere kosten tot gevolg."
Omzetverwachting
Voor dit jaar rekent SBM op een omzet van meer dan 2,9 miljard dollar. Daarvan komt ongeveer 1,9 miljard dollar voor rekening van het onderdeel Lease and Operate en meer dan 1 miljard dollar van de divisie Turnkey. Het bedrijfsresultaat zal naar verwachting op ruim 1 miljard dollar uitkomen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
16 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden