Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SBM Offshore voldoet aan eigen verwachtingen in 2022

SBM Offshore voldoet aan eigen verwachtingen in 2022

AMSTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener SBM Offshore heeft afgelopen jaar de omzet en het resultaat zien stijgen en voldeed daarmee aan zijn eigen verwachtingen voor 2022. De onderneming profiteerde onder meer van de hoge olieprijzen, die ervoor zorgden dat meer werd geïnvesteerd in olieproductie.

De jaaromzet van SBM steeg met 47 procent tot 3,3 miljard dollar (zo'n 3,1 miljard euro), van 2,2 miljard in 2021. Die groei komt vooral voor rekening voor de divisie Turnkey, die productie- en opslagschepen (FPSO's) levert die direct gereed zijn voor gebruik. Daar was sprake van een groei met 108 procent. Het onderdeel had zes FPSO's in aanbouw. Bij het onderdeel Lease and Operate, dat FPSO's leaset en exploiteert, was de groei met 17 procent wat bescheidener.

Het bedrijfsresultaat nam toe met 19 procent tot 1,01 miljard dollar. Het bedrijf dat veel grote oliebedrijven als klant heeft, rekende zelf op een omzet van boven de 3,2 miljard dollar en een bedrijfsresultaat van zo'n 1 miljard dollar.

Uitdagend jaar

Topman Bruno Chabas sprak van een uitdagend jaar voor SBM Offshore, waarin het bedrijf toch goede prestaties wist te behalen. Dankzij deze prestaties stelt het bedrijf voor het dividend te verhogen met 10 procent tot 1,10 dollar per aandeel.

De bouw van zes FPSO's in het huidige klimaat is volgens de topman een uitdaging. "Onze werven in China zijn ontregeld door coronalockdowns en de oorlog in Oekraïne heeft bijgedragen aan logistieke problemen en inflatiedruk. Dit heeft gevolgen gehad voor de bouw en bedrijfsvoering, met hogere kosten tot gevolg."

Omzetverwachting

Voor dit jaar rekent SBM op een omzet van meer dan 2,9 miljard dollar. Daarvan komt ongeveer 1,9 miljard dollar voor rekening van het onderdeel Lease and Operate en meer dan 1 miljard dollar van de divisie Turnkey. Het bedrijfsresultaat zal naar verwachting op ruim 1 miljard dollar uitkomen.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

5 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

6 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

8 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

9 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

11 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

11 uur geleden