Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SBM offshore onderuit na cijfers, Adyen aan kop in AEX

SBM offshore onderuit na cijfers, Adyen aan kop in AEX

AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore werd donderdag flink lager gezet op de Amsterdamse beurs. De maritiem dienstverlener zag de omzet en winst in de eerste helft van het jaar afnemen. Het bedrijf had in mei al gewaarschuwd voor een flinke omzetdaling bij het onderdeel Turnkey, dat drijvende productie- en opslagschepen bouwt en verkoopt aan olie- en gasbedrijven. Het orderboek steeg wel naar een nieuw recordniveau. Ook handhaaft SBM de jaarverwachting. Het aandeel stond met een min van 9 procent onderaan in de MidKap.

Ook Corbion (min 1,7 procent) moest het ontgelden bij de middelgrote bedrijven. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste jaarhelft meer omzet, mede dankzij hogere prijzen van zijn producten. Het bedrijf werd wel wat voorzichtiger voor de tweede jaarhelft en verlaagde zijn verwachtingen. In april schroefde Corbion zijn jaarprognoses juist nog op.

Beleggers waren verder vooral in afwachting van het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt. Dat cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Beleggers hopen dat het tempo van de prijsstijgingen in de Verenigde Staten inmiddels zodanig is afgenomen dat de Fed het rentetarief niet nog verder hoeft te verhogen.

Adyen

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 775,11 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 909,08 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,4 procent.

Betaalbedrijf Adyen was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 2,2 procent. Speciaalchemieconcern DSM-Firmenich volgde met een plus van 2,1 procent. Olie- en gasconcern Shell en bierbrouwer Heineken waren de enige dalers met minnen van 0,2 procent.

Kopgroep

In de MidKap stond CTP (plus 2,4 procent) in de kopgroep. De logistieke vastgoedinvesteerder zag de huurinkomsten en winst stijgen in de eerste jaarhelft. Bij de kleinere bedrijven zakte ForFarmers 4,8 procent, na tegenvallende resultaten van het veevoerbedrijf.

In Frankfurt verloor HelloFresh 4 procent. De bezorger van maaltijdboxen heeft het aantal klanten en bestellingen afgelopen kwartaal zien afnemen. Branchegenoot Deliveroo, die ook met cijfers kwam, steeg daarentegen 2,4 procent in Londen. Siemens zakte 3 procent. Het Duitse industriële concern boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht.

De euro was 1,1015 dollar waard, tegen 1,0978 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 84,47 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 87,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Westerse sancties zitten Russische lng-ambities dwars

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.

55 minuten geleden
Syrië begint met verwisselen bankbiljetten uit Assad-tijdperk

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.

1 uur geleden
Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

19 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

21 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

22 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

23 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

1 dag geleden