SBM Offshore flink hoger op lager Damrak na halfjaarcijfers
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme dienstverlener zag de omzet en de winst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Ook steeg het orderboek naar een recordniveau. SBM werd daarnaast positiever over het resultaat voor dit jaar en gaat meer eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het bedrijf maakte tevens bekend een nieuwe opdracht te hebben gekregen van het Australische olie- en gasconcern Woodside. Het aandeel steeg 12 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 1,3 procent lager op 874,80 punten. De hoofdindex liet woensdag nog een sterk koersherstel zien van ruim 2 procent, na de paniekverkopen aan het begin van de week. Maandag gingen de beurzen hard onderuit door zorgen over een recessie in de Verenigde Staten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 858,46 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent. Ook op de Aziatische aandelenmarkten haperde het eerdere sterke koersherstel en Wall Street sloot woensdag in het rood.
Chipmachinemaker ASML was de grootste daler in de AEX, met een min van 2,5 procent. Betaalbedrijf Adyen volgde met een verlies van 2 procent. Prosus was de enige stijger met een plusje van 0,3 procent. De techinvesteerder liet weten dat financieel directeur Basil Sgourdos eind november met pensioen gaat.
ForFarmers
Philips verloor 1 procent. Het zorgtechnologieconcern stelt een Amerikaans onderzoekslaboratorium aansprakelijk voor de verliezen die het heeft geleden door de terugroepactie van miljoenen apneu-apparaten. Volgens Philips heeft het lab de gevaren van de apparaten door verkeerde tests en analyses overschat. De rechtszaak zal volgens een woordvoerder niet leiden tot vertraging van een schikking die Philips eerder overeenkwam in de VS.
Corbion won dik 2 procent. Het speciaalchemiebedrijf behaalde in de eerste zes maanden iets minder omzet, maar boekte wel meer winst. Topman Olivier Rigaud sprak van "een sterke prestatie" van het bedrijf. ForFarmers zakte 5 procent. Het veevoerbedrijf behaalde meer winst, maar zag de omzet dalen in de eerste zes maanden van het jaar.
Siemens
Siemens zakte 0,6 procent in Frankfurt. Het Duitse industrieconcern boekte afgelopen kwartaal fors meer winst, maar zag het aantal nieuwe orders afnemen.
De euro was 1,0937 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 75,24 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 78,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen. De schade zou meevallen en de oliepijpleiding is niet uitgeschakeld door de aanval.
4 uur geleden