SBM Offshore flink hoger op lager Damrak na halfjaarcijfers
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme dienstverlener zag de omzet en de winst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Ook steeg het orderboek naar een recordniveau. SBM werd daarnaast positiever over het resultaat voor dit jaar en gaat meer eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het bedrijf maakte tevens bekend een nieuwe opdracht te hebben gekregen van het Australische olie- en gasconcern Woodside. Het aandeel steeg 12 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 1,3 procent lager op 874,80 punten. De hoofdindex liet woensdag nog een sterk koersherstel zien van ruim 2 procent, na de paniekverkopen aan het begin van de week. Maandag gingen de beurzen hard onderuit door zorgen over een recessie in de Verenigde Staten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 858,46 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent. Ook op de Aziatische aandelenmarkten haperde het eerdere sterke koersherstel en Wall Street sloot woensdag in het rood.
Chipmachinemaker ASML was de grootste daler in de AEX, met een min van 2,5 procent. Betaalbedrijf Adyen volgde met een verlies van 2 procent. Prosus was de enige stijger met een plusje van 0,3 procent. De techinvesteerder liet weten dat financieel directeur Basil Sgourdos eind november met pensioen gaat.
ForFarmers
Philips verloor 1 procent. Het zorgtechnologieconcern stelt een Amerikaans onderzoekslaboratorium aansprakelijk voor de verliezen die het heeft geleden door de terugroepactie van miljoenen apneu-apparaten. Volgens Philips heeft het lab de gevaren van de apparaten door verkeerde tests en analyses overschat. De rechtszaak zal volgens een woordvoerder niet leiden tot vertraging van een schikking die Philips eerder overeenkwam in de VS.
Corbion won dik 2 procent. Het speciaalchemiebedrijf behaalde in de eerste zes maanden iets minder omzet, maar boekte wel meer winst. Topman Olivier Rigaud sprak van "een sterke prestatie" van het bedrijf. ForFarmers zakte 5 procent. Het veevoerbedrijf behaalde meer winst, maar zag de omzet dalen in de eerste zes maanden van het jaar.
Siemens
Siemens zakte 0,6 procent in Frankfurt. Het Duitse industrieconcern boekte afgelopen kwartaal fors meer winst, maar zag het aantal nieuwe orders afnemen.
De euro was 1,0937 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 75,24 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 78,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
4 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
6 uur geledenREDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.
7 uur geleden