SBM Offshore flink hoger op lager Damrak na halfjaarcijfers
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme dienstverlener zag de omzet en de winst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Ook steeg het orderboek naar een recordniveau. SBM werd daarnaast positiever over het resultaat voor dit jaar en gaat meer eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het bedrijf maakte tevens bekend een nieuwe opdracht te hebben gekregen van het Australische olie- en gasconcern Woodside. Het aandeel steeg 12 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 1,3 procent lager op 874,80 punten. De hoofdindex liet woensdag nog een sterk koersherstel zien van ruim 2 procent, na de paniekverkopen aan het begin van de week. Maandag gingen de beurzen hard onderuit door zorgen over een recessie in de Verenigde Staten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 858,46 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 1,1 procent. Ook op de Aziatische aandelenmarkten haperde het eerdere sterke koersherstel en Wall Street sloot woensdag in het rood.
Chipmachinemaker ASML was de grootste daler in de AEX, met een min van 2,5 procent. Betaalbedrijf Adyen volgde met een verlies van 2 procent. Prosus was de enige stijger met een plusje van 0,3 procent. De techinvesteerder liet weten dat financieel directeur Basil Sgourdos eind november met pensioen gaat.
ForFarmers
Philips verloor 1 procent. Het zorgtechnologieconcern stelt een Amerikaans onderzoekslaboratorium aansprakelijk voor de verliezen die het heeft geleden door de terugroepactie van miljoenen apneu-apparaten. Volgens Philips heeft het lab de gevaren van de apparaten door verkeerde tests en analyses overschat. De rechtszaak zal volgens een woordvoerder niet leiden tot vertraging van een schikking die Philips eerder overeenkwam in de VS.
Corbion won dik 2 procent. Het speciaalchemiebedrijf behaalde in de eerste zes maanden iets minder omzet, maar boekte wel meer winst. Topman Olivier Rigaud sprak van "een sterke prestatie" van het bedrijf. ForFarmers zakte 5 procent. Het veevoerbedrijf behaalde meer winst, maar zag de omzet dalen in de eerste zes maanden van het jaar.
Siemens
Siemens zakte 0,6 procent in Frankfurt. Het Duitse industrieconcern boekte afgelopen kwartaal fors meer winst, maar zag het aantal nieuwe orders afnemen.
De euro was 1,0937 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 75,24 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 78,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
59 minuten geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
2 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiƫle markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
5 uur geleden