Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SBM Offshore bij stijgers op positief Damrak na koopadvies

SBM Offshore bij stijgers op positief Damrak na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde maandag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Analisten van investeringsbank AlphaValue/Baader verhoogden het beleggingsadvies voor de maritieme dienstverlener van verkopen naar kopen. Het aandeel steeg bijna 1 procent. De algehele stemming op de Europese beursvloeren was ook positief, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers kauwden nog na op de Amerikaanse presidentsverkiezingen en het rentebesluit van de Federal Reserve van vorige week.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 880,30 punten. Vrijdag verloor de hoofdindex nog een half procent. De MidKap klom 0,6 procent tot 872,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,1 procent.

IMCD zette de opmars voort en was opnieuw de sterkste stijger in de AEX, met een plus van ruim 2 procent. De chemicaliëndistributeur won vrijdag al 6 procent, na goed ontvangen resultaten. Analisten van zakenbank Jefferies verhoogden het koersdoel voor het aandeel en herhaalden het koopadvies. ASMI, ASML, ASR en Randstad volgden met winsten van dik 1 procent.

UMG

Universal Music Group (UMG) daalde 0,5 procent. Het muziekbedrijf, dat bekende popsterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, geeft tegengas aan de oproep van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman om de beursnotering in Amsterdam te schrappen en naar Wall Street te gaan. Volgens de zakenman wordt UMG ondergewaardeerd op het Damrak.

Bij de kleinere bedrijven klom B&S 2,7 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de verkopen in het derde kwartaal stijgen. De winstmarge nam wel licht af, mede door hogere loonkosten als gevolg van de inflatie en krappe arbeidsmarkt. Het bedrijf handhaafde de omzetverwachting voor dit jaar, maar verwacht wel dat de winstmarge aan de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte zal uitkomen.

Continental

In Frankfurt steeg Continental 6,5 procent. De Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen verlaagde voor de tweede keer dit jaar de omzetverwachting door de zwakke vraag in Europa en Noord-Amerika. Het bedrijf boekte in het afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht.

De euro was 1,0689 dollar waard, tegen 1,0702 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 70,35 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 73,98 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

39 minuten geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

2 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

2 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

3 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

4 uur geleden
Sportmerk Nike hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.

4 uur geleden
Shein moet leeftijd checken voor verkoop sekspoppen, anders boete

PARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.

5 uur geleden