SBM Offshore bij stijgers op positief Damrak na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde maandag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Analisten van investeringsbank AlphaValue/Baader verhoogden het beleggingsadvies voor de maritieme dienstverlener van verkopen naar kopen. Het aandeel steeg bijna 1 procent. De algehele stemming op de Europese beursvloeren was ook positief, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers kauwden nog na op de Amerikaanse presidentsverkiezingen en het rentebesluit van de Federal Reserve van vorige week.
De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 880,30 punten. Vrijdag verloor de hoofdindex nog een half procent. De MidKap klom 0,6 procent tot 872,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,1 procent.
IMCD zette de opmars voort en was opnieuw de sterkste stijger in de AEX, met een plus van ruim 2 procent. De chemicaliëndistributeur won vrijdag al 6 procent, na goed ontvangen resultaten. Analisten van zakenbank Jefferies verhoogden het koersdoel voor het aandeel en herhaalden het koopadvies. ASMI, ASML, ASR en Randstad volgden met winsten van dik 1 procent.
UMG
Universal Music Group (UMG) daalde 0,5 procent. Het muziekbedrijf, dat bekende popsterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, geeft tegengas aan de oproep van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman om de beursnotering in Amsterdam te schrappen en naar Wall Street te gaan. Volgens de zakenman wordt UMG ondergewaardeerd op het Damrak.
Bij de kleinere bedrijven klom B&S 2,7 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de verkopen in het derde kwartaal stijgen. De winstmarge nam wel licht af, mede door hogere loonkosten als gevolg van de inflatie en krappe arbeidsmarkt. Het bedrijf handhaafde de omzetverwachting voor dit jaar, maar verwacht wel dat de winstmarge aan de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte zal uitkomen.
Continental
In Frankfurt steeg Continental 6,5 procent. De Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen verlaagde voor de tweede keer dit jaar de omzetverwachting door de zwakke vraag in Europa en Noord-Amerika. Het bedrijf boekte in het afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht.
De euro was 1,0689 dollar waard, tegen 1,0702 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 70,35 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 73,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
11 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
2 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
3 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
5 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
6 uur geleden