SBM Offshore bij stijgers op positief Damrak na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde maandag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Analisten van investeringsbank AlphaValue/Baader verhoogden het beleggingsadvies voor de maritieme dienstverlener van verkopen naar kopen. Het aandeel steeg bijna 1 procent. De algehele stemming op de Europese beursvloeren was ook positief, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers kauwden nog na op de Amerikaanse presidentsverkiezingen en het rentebesluit van de Federal Reserve van vorige week.
De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 880,30 punten. Vrijdag verloor de hoofdindex nog een half procent. De MidKap klom 0,6 procent tot 872,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,1 procent.
IMCD zette de opmars voort en was opnieuw de sterkste stijger in de AEX, met een plus van ruim 2 procent. De chemicaliƫndistributeur won vrijdag al 6 procent, na goed ontvangen resultaten. Analisten van zakenbank Jefferies verhoogden het koersdoel voor het aandeel en herhaalden het koopadvies. ASMI, ASML, ASR en Randstad volgden met winsten van dik 1 procent.
UMG
Universal Music Group (UMG) daalde 0,5 procent. Het muziekbedrijf, dat bekende popsterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, geeft tegengas aan de oproep van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman om de beursnotering in Amsterdam te schrappen en naar Wall Street te gaan. Volgens de zakenman wordt UMG ondergewaardeerd op het Damrak.
Bij de kleinere bedrijven klom B&S 2,7 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de verkopen in het derde kwartaal stijgen. De winstmarge nam wel licht af, mede door hogere loonkosten als gevolg van de inflatie en krappe arbeidsmarkt. Het bedrijf handhaafde de omzetverwachting voor dit jaar, maar verwacht wel dat de winstmarge aan de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte zal uitkomen.
Continental
In Frankfurt steeg Continental 6,5 procent. De Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen verlaagde voor de tweede keer dit jaar de omzetverwachting door de zwakke vraag in Europa en Noord-Amerika. Het bedrijf boekte in het afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht.
De euro was 1,0689 dollar waard, tegen 1,0702 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 70,35 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 73,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
21 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.
3 uur geleden