SBM Offshore bij stijgers op positief Damrak na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde maandag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Analisten van investeringsbank AlphaValue/Baader verhoogden het beleggingsadvies voor de maritieme dienstverlener van verkopen naar kopen. Het aandeel steeg bijna 1 procent. De algehele stemming op de Europese beursvloeren was ook positief, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers kauwden nog na op de Amerikaanse presidentsverkiezingen en het rentebesluit van de Federal Reserve van vorige week.
De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 880,30 punten. Vrijdag verloor de hoofdindex nog een half procent. De MidKap klom 0,6 procent tot 872,50 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,1 procent.
IMCD zette de opmars voort en was opnieuw de sterkste stijger in de AEX, met een plus van ruim 2 procent. De chemicaliëndistributeur won vrijdag al 6 procent, na goed ontvangen resultaten. Analisten van zakenbank Jefferies verhoogden het koersdoel voor het aandeel en herhaalden het koopadvies. ASMI, ASML, ASR en Randstad volgden met winsten van dik 1 procent.
UMG
Universal Music Group (UMG) daalde 0,5 procent. Het muziekbedrijf, dat bekende popsterren als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt, geeft tegengas aan de oproep van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman om de beursnotering in Amsterdam te schrappen en naar Wall Street te gaan. Volgens de zakenman wordt UMG ondergewaardeerd op het Damrak.
Bij de kleinere bedrijven klom B&S 2,7 procent. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de verkopen in het derde kwartaal stijgen. De winstmarge nam wel licht af, mede door hogere loonkosten als gevolg van de inflatie en krappe arbeidsmarkt. Het bedrijf handhaafde de omzetverwachting voor dit jaar, maar verwacht wel dat de winstmarge aan de onderkant van de eerder afgegeven bandbreedte zal uitkomen.
Continental
In Frankfurt steeg Continental 6,5 procent. De Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen verlaagde voor de tweede keer dit jaar de omzetverwachting door de zwakke vraag in Europa en Noord-Amerika. Het bedrijf boekte in het afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht.
De euro was 1,0689 dollar waard, tegen 1,0702 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 70,35 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 73,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
12 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
14 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geleden