Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Save the Children: kwetsbare kinderen verder in de knel

Save the Children: kwetsbare kinderen verder in de knel

DEN HAAG (ANP) - Kinderen uit arme gezinnen en vluchtelingenkinderen die in asielzoekerscentra verblijven komen steeds meer in de knel door de coronacrisis. Dat zegt hulporganisatie Save the Children, die sprak met kinderen en begeleiders. "We maken ons zorgen over kwetsbare kinderen in Nederland, vooral nu de scholen en kinderopvang tot en met in ieder geval 28 april gesloten blijven", meldt de organisatie.

Uit een rondvraag onder kinderen met een vluchtelingenachtergrond blijkt dat velen geen goed wifi-netwerk hebben en daardoor nauwelijks contact kunnen onderhouden met hun klas en leerkracht, aldus Save the Children. "Het begeleiden van het huiswerk is voor veel ouders van deze kinderen niet mogelijk, omdat het lesmateriaal alleen in het Nederlands wordt aangeboden."

Kinderen uit arme gezinnen raken volgens de organisatie in het nauw omdat onder meer hun bijbaan is weggevallen. Zij dragen vaak bij aan het gezinsinkomen. "Jongeren kunnen door de coronacrisis niet of nauwelijks nog werken. Dit heeft vaak vergaande financiƫle gevolgen, zoals de huur die niet meer betaald kan worden of een tekort aan geld voor boodschappen", aldus Save the Children.

De hulporganisatie kreeg ook te horen dat veel gezinnen in armoede niet beschikken over voldoende elektronische apparatuur. "Het is niet voor ieder gezin vanzelfsprekend om een wifi-aansluiting of voor meerdere kinderen een laptop of tablet te hebben. Thuis is er vaak geen ruimte om rustig aan school te werken en buurthuizen zijn dicht. Dit maakt het voor deze kinderen lastig om huiswerk te maken."

Meer uit Binnenland

Gerechtshof Marengo wacht af in advocatenkwestie Taghi

SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bij de hervatting van het Marengo-proces geen concrete beslissing genomen over de situatie rondom de bijstand van Ridouan Taghi (48). "Dat zou prematuur zijn", zei de voorzitter. De hoofdverdachte zit al bijna een jaar zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn raadsman Vito Shukrula in april.

1 uur geleden
Russische hackers azen op chataccounts hoogwaardigheidsbekleders

DEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.

1 uur geleden
Jean-Michel Jarre eregast op jubileumeditie Amsterdam Dance Event

AMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.

2 uur geleden
Aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbank gestegen

HOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.

4 uur geleden
Politie toont 100 verdachten in nieuwe campagne tegen oplichting

DEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.

5 uur geleden
Explosie en brand in Eindhovens restaurant door zwaar vuurwerk

EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.

9 uur geleden
Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

14 uur geleden