Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Save the Children: gevechtspauze Gaza niet genoeg voor kinderen

Save the Children: gevechtspauze Gaza niet genoeg voor kinderen

DEN HAAG (ANP) - Kinderrechtenorganisatie Save the Children stelt dat de aangekondigde gevechtspauze tussen Israël en Hamas niet genoeg is om de veiligheid van kinderen in de Gazastrook te waarborgen. "Een paar dagen gevechtspauze is onvoldoende om alle kinderen in veiligheid te brengen", zegt een woordvoerder. De organisatie zegt dat een "volledig staakt-het-vuren" nodig is.

Volgens de organisatie is de helft van alle woningen in scholen in de Gazastrook inmiddels verwoest. Ook hebben kinderen geen toegang tot primaire levensbehoeften als water en voedsel, zegt Save the Children. " Er groeit een generatie op die deze eerste levensbehoeften gaat missen."

Ook de Noorse Vluchtelingenraad (NRC) vindt dat de pauze van een paar dagen "na weken van gevechten, bloedvergieten en verwoesting" niet genoeg is en roept op tot een langdurig staakt-het-vuren. Bovendien zouden gijzelaars en humanitaire hulp niet als onderhandelingswaar moeten worden gebruikt. De hulporganisatie gaat de komende dagen wel gebruiken om zoveel mogelijk noodhulp te bieden aan Palestijnse burgers in Gaza.

Israël en Hamas hebben een vierdaagse gevechtspauze afgesproken na bemiddeling door Qatar. Hamas zal volgens berichten vijftig gijzelaars vrijlaten. Israël zal op zijn beurt 150 Palestijnse gevangenen vrijlaten. De Israëlische regering zegt na het tijdelijke bestand door te gaan met de aanvallen op de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Overstromingen Thailand: mortuarium overvol, dodental stijgt

SONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.

32 minuten geleden
Bluswerkzaamheden woontorens Hongkong afgerond

HONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.

1 uur geleden
Trump zegt migratie uit derdewereldlanden 'permanent te pauzeren'

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.

1 uur geleden
Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

5 uur geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

5 uur geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

5 uur geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

8 uur geleden