Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Save the Children: gevechtspauze Gaza niet genoeg voor kinderen

Save the Children: gevechtspauze Gaza niet genoeg voor kinderen

DEN HAAG (ANP) - Kinderrechtenorganisatie Save the Children stelt dat de aangekondigde gevechtspauze tussen Israël en Hamas niet genoeg is om de veiligheid van kinderen in de Gazastrook te waarborgen. "Een paar dagen gevechtspauze is onvoldoende om alle kinderen in veiligheid te brengen", zegt een woordvoerder. De organisatie zegt dat een "volledig staakt-het-vuren" nodig is.

Volgens de organisatie is de helft van alle woningen in scholen in de Gazastrook inmiddels verwoest. Ook hebben kinderen geen toegang tot primaire levensbehoeften als water en voedsel, zegt Save the Children. " Er groeit een generatie op die deze eerste levensbehoeften gaat missen."

Ook de Noorse Vluchtelingenraad (NRC) vindt dat de pauze van een paar dagen "na weken van gevechten, bloedvergieten en verwoesting" niet genoeg is en roept op tot een langdurig staakt-het-vuren. Bovendien zouden gijzelaars en humanitaire hulp niet als onderhandelingswaar moeten worden gebruikt. De hulporganisatie gaat de komende dagen wel gebruiken om zoveel mogelijk noodhulp te bieden aan Palestijnse burgers in Gaza.

Israël en Hamas hebben een vierdaagse gevechtspauze afgesproken na bemiddeling door Qatar. Hamas zal volgens berichten vijftig gijzelaars vrijlaten. Israël zal op zijn beurt 150 Palestijnse gevangenen vrijlaten. De Israëlische regering zegt na het tijdelijke bestand door te gaan met de aanvallen op de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

1 uur geleden
Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

4 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

5 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

5 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

8 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

8 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

9 uur geleden