Save the Children: gevechtspauze Gaza niet genoeg voor kinderen
DEN HAAG (ANP) - Kinderrechtenorganisatie Save the Children stelt dat de aangekondigde gevechtspauze tussen Israël en Hamas niet genoeg is om de veiligheid van kinderen in de Gazastrook te waarborgen. "Een paar dagen gevechtspauze is onvoldoende om alle kinderen in veiligheid te brengen", zegt een woordvoerder. De organisatie zegt dat een "volledig staakt-het-vuren" nodig is.
Volgens de organisatie is de helft van alle woningen in scholen in de Gazastrook inmiddels verwoest. Ook hebben kinderen geen toegang tot primaire levensbehoeften als water en voedsel, zegt Save the Children. " Er groeit een generatie op die deze eerste levensbehoeften gaat missen."
Ook de Noorse Vluchtelingenraad (NRC) vindt dat de pauze van een paar dagen "na weken van gevechten, bloedvergieten en verwoesting" niet genoeg is en roept op tot een langdurig staakt-het-vuren. Bovendien zouden gijzelaars en humanitaire hulp niet als onderhandelingswaar moeten worden gebruikt. De hulporganisatie gaat de komende dagen wel gebruiken om zoveel mogelijk noodhulp te bieden aan Palestijnse burgers in Gaza.
Israël en Hamas hebben een vierdaagse gevechtspauze afgesproken na bemiddeling door Qatar. Hamas zal volgens berichten vijftig gijzelaars vrijlaten. Israël zal op zijn beurt 150 Palestijnse gevangenen vrijlaten. De Israëlische regering zegt na het tijdelijke bestand door te gaan met de aanvallen op de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
14 minuten geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
1 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
5 uur geleden