Save the Children: gevechtspauze Gaza niet genoeg voor kinderen
DEN HAAG (ANP) - Kinderrechtenorganisatie Save the Children stelt dat de aangekondigde gevechtspauze tussen Israël en Hamas niet genoeg is om de veiligheid van kinderen in de Gazastrook te waarborgen. "Een paar dagen gevechtspauze is onvoldoende om alle kinderen in veiligheid te brengen", zegt een woordvoerder. De organisatie zegt dat een "volledig staakt-het-vuren" nodig is.
Volgens de organisatie is de helft van alle woningen in scholen in de Gazastrook inmiddels verwoest. Ook hebben kinderen geen toegang tot primaire levensbehoeften als water en voedsel, zegt Save the Children. " Er groeit een generatie op die deze eerste levensbehoeften gaat missen."
Ook de Noorse Vluchtelingenraad (NRC) vindt dat de pauze van een paar dagen "na weken van gevechten, bloedvergieten en verwoesting" niet genoeg is en roept op tot een langdurig staakt-het-vuren. Bovendien zouden gijzelaars en humanitaire hulp niet als onderhandelingswaar moeten worden gebruikt. De hulporganisatie gaat de komende dagen wel gebruiken om zoveel mogelijk noodhulp te bieden aan Palestijnse burgers in Gaza.
Israël en Hamas hebben een vierdaagse gevechtspauze afgesproken na bemiddeling door Qatar. Hamas zal volgens berichten vijftig gijzelaars vrijlaten. Israël zal op zijn beurt 150 Palestijnse gevangenen vrijlaten. De Israëlische regering zegt na het tijdelijke bestand door te gaan met de aanvallen op de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
40 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
3 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
3 uur geleden