Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Save the Children: gevechtspauze Gaza niet genoeg voor kinderen

Save the Children: gevechtspauze Gaza niet genoeg voor kinderen

DEN HAAG (ANP) - Kinderrechtenorganisatie Save the Children stelt dat de aangekondigde gevechtspauze tussen Israël en Hamas niet genoeg is om de veiligheid van kinderen in de Gazastrook te waarborgen. "Een paar dagen gevechtspauze is onvoldoende om alle kinderen in veiligheid te brengen", zegt een woordvoerder. De organisatie zegt dat een "volledig staakt-het-vuren" nodig is.

Volgens de organisatie is de helft van alle woningen in scholen in de Gazastrook inmiddels verwoest. Ook hebben kinderen geen toegang tot primaire levensbehoeften als water en voedsel, zegt Save the Children. " Er groeit een generatie op die deze eerste levensbehoeften gaat missen."

Ook de Noorse Vluchtelingenraad (NRC) vindt dat de pauze van een paar dagen "na weken van gevechten, bloedvergieten en verwoesting" niet genoeg is en roept op tot een langdurig staakt-het-vuren. Bovendien zouden gijzelaars en humanitaire hulp niet als onderhandelingswaar moeten worden gebruikt. De hulporganisatie gaat de komende dagen wel gebruiken om zoveel mogelijk noodhulp te bieden aan Palestijnse burgers in Gaza.

Israël en Hamas hebben een vierdaagse gevechtspauze afgesproken na bemiddeling door Qatar. Hamas zal volgens berichten vijftig gijzelaars vrijlaten. Israël zal op zijn beurt 150 Palestijnse gevangenen vrijlaten. De Israëlische regering zegt na het tijdelijke bestand door te gaan met de aanvallen op de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

President Colombia: VS bombardeerden cocaïnefabriek in Venezuela

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.

1 uur geleden
Omstreden verkiezingen Honduras krijgen juridisch vervolg

TEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.

1 uur geleden
Couppleger Doumbouya wint presidentsverkiezingen in Guinee

CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.

3 uur geleden
Isiah Whitlock, bekend als Clay Davis in The Wire, overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.

3 uur geleden
Droneaanval Oekraïne raakt gaspijpleiding in Russische havenstad

TUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.

3 uur geleden
Treinbotsing bij Incastad Machu Picchu eist dode en 40 gewonden

MACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.

4 uur geleden
Merz roept Europa op zich assertiever op te stellen in de wereld

BERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.

4 uur geleden