Save the Children doet oproep aan Rutte na nachtelijke aanval
RAFAH (ANP) - Save the Children meldt dat een medewerker gewond is geraakt door nachtelijke luchtaanvallen in Rafah, een stad in het zuiden van de Gazastrook. Ook liep een gebouw schade op, meldt de hulporganisatie. Die wil dat premier Mark Rutte tijdens zijn bezoek aan Israël oproept tot een staakt-het-vuren.
In Rafah bevinden zich momenteel veel vluchtelingen. Er vielen volgens de plaatselijke autoriteiten tientallen doden door nachtelijke luchtaanvallen. "Een gebouw van hulporganisatie Save the Children is beschadigd geraakt toen een moskee op 100 meter afstand gebombardeerd werd", meldt de hulporganisatie zelf. "In het gebouw bevinden zich internationale hulpverleners en tientallen lokale stafleden met hun kinderen."
De hulporganisatie heeft momenteel 128 medewerkers in Gaza. Daar zitten geen Nederlanders bij, zegt een woordvoerder van de organisatie. De gewonde medewerker is een "senior lid van de staf", waarvan de nationaliteit nog niet is bevestigd. Ook over de ernst van de verwondingen kan Save the Children nog niets zeggen.
Volgens de zegsman staat het beschadigde gebouw in een zone, "waar het veilig zou moeten zijn". Save the Children zegt te overwegen zich in het "uiterste geval" terug te trekken uit het gebied als er geen onmiddellijk bestand komt met veiligheidsgaranties voor hulpverleners.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een promotieonderzoek gericht op de praktijk moeten ook hbo'ers een doctorstitel kunnen halen. Dat wil onderwijsminister Rianne Letschert (D66) regelen met een nieuwe wet. Er komen twee nieuwe titels: Professional Doctor (PD) en Engineering Doctor (EngD). Die laatste is voor technologische ontwerptrajecten aan universiteiten.
1 dag geleden