Save the Children doet oproep aan Rutte na nachtelijke aanval
RAFAH (ANP) - Save the Children meldt dat een medewerker gewond is geraakt door nachtelijke luchtaanvallen in Rafah, een stad in het zuiden van de Gazastrook. Ook liep een gebouw schade op, meldt de hulporganisatie. Die wil dat premier Mark Rutte tijdens zijn bezoek aan Israël oproept tot een staakt-het-vuren.
In Rafah bevinden zich momenteel veel vluchtelingen. Er vielen volgens de plaatselijke autoriteiten tientallen doden door nachtelijke luchtaanvallen. "Een gebouw van hulporganisatie Save the Children is beschadigd geraakt toen een moskee op 100 meter afstand gebombardeerd werd", meldt de hulporganisatie zelf. "In het gebouw bevinden zich internationale hulpverleners en tientallen lokale stafleden met hun kinderen."
De hulporganisatie heeft momenteel 128 medewerkers in Gaza. Daar zitten geen Nederlanders bij, zegt een woordvoerder van de organisatie. De gewonde medewerker is een "senior lid van de staf", waarvan de nationaliteit nog niet is bevestigd. Ook over de ernst van de verwondingen kan Save the Children nog niets zeggen.
Volgens de zegsman staat het beschadigde gebouw in een zone, "waar het veilig zou moeten zijn". Save the Children zegt te overwegen zich in het "uiterste geval" terug te trekken uit het gebied als er geen onmiddellijk bestand komt met veiligheidsgaranties voor hulpverleners.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeesters maken zich grote zorgen over verharding en verruwing. Die zien ze in de politiek, in de samenleving en in de wereld. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, over precies een maand, waarschuwen ze daarvoor in hun toespraken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiën te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel heeft per direct haar ontslag ingediend als Tweede Kamerlid namens D66, nadat naar buiten was gekomen dat ze onjuiste informatie in haar cv had gezet. Dat schrijft Van Berkel op X. Maandag zag ze al af van haar beoogde functie als staatssecretaris van Financiën.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders gaan veel meer militaire oefeningen in het straatbeeld zien, verwacht Derk Boswijk. De CDA'er treedt volgende week aan als staatssecretaris van Defensie en kwam dinsdag langs om te praten met beoogd premier Rob Jetten (D66). "Wij gaan in Nederland veel meer merken dat er een krijgsmacht is om ons veilig te houden."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pieter Heerma wil als minister van Binnenlandse Zaken zorgen voor vitale regio's in Nederland. Ook wil de CDA'er zorgen dat de band met medeoverheden zoals gemeenten, provincies en waterschappen beter wordt. Hij noemt het rapport Elke Regio Telt uit 2023 een belangrijk document voor zijn nieuwe baan.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanstaand minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat gaat "met veel motivatie" aan de slag met de strengere regels voor fatbikes die in het coalitieakkoord zijn afgesproken. De VVD'er maakte zich als wethouder in Rotterdam al "ernstig zorgen" over de gevolgen van de opkomst van de fatbike voor de verkeersveiligheid, zei hij na een gesprek met D66-leider en beoogd premier Rob Jetten.
21 uur geleden