Save the Children doet oproep aan Rutte na nachtelijke aanval
RAFAH (ANP) - Save the Children meldt dat een medewerker gewond is geraakt door nachtelijke luchtaanvallen in Rafah, een stad in het zuiden van de Gazastrook. Ook liep een gebouw schade op, meldt de hulporganisatie. Die wil dat premier Mark Rutte tijdens zijn bezoek aan Israël oproept tot een staakt-het-vuren.
In Rafah bevinden zich momenteel veel vluchtelingen. Er vielen volgens de plaatselijke autoriteiten tientallen doden door nachtelijke luchtaanvallen. "Een gebouw van hulporganisatie Save the Children is beschadigd geraakt toen een moskee op 100 meter afstand gebombardeerd werd", meldt de hulporganisatie zelf. "In het gebouw bevinden zich internationale hulpverleners en tientallen lokale stafleden met hun kinderen."
De hulporganisatie heeft momenteel 128 medewerkers in Gaza. Daar zitten geen Nederlanders bij, zegt een woordvoerder van de organisatie. De gewonde medewerker is een "senior lid van de staf", waarvan de nationaliteit nog niet is bevestigd. Ook over de ernst van de verwondingen kan Save the Children nog niets zeggen.
Volgens de zegsman staat het beschadigde gebouw in een zone, "waar het veilig zou moeten zijn". Save the Children zegt te overwegen zich in het "uiterste geval" terug te trekken uit het gebied als er geen onmiddellijk bestand komt met veiligheidsgaranties voor hulpverleners.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
20 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
21 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
22 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
23 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
1 dag geleden