Save the Children doet oproep aan Rutte na nachtelijke aanval
RAFAH (ANP) - Save the Children meldt dat een medewerker gewond is geraakt door nachtelijke luchtaanvallen in Rafah, een stad in het zuiden van de Gazastrook. Ook liep een gebouw schade op, meldt de hulporganisatie. Die wil dat premier Mark Rutte tijdens zijn bezoek aan Israël oproept tot een staakt-het-vuren.
In Rafah bevinden zich momenteel veel vluchtelingen. Er vielen volgens de plaatselijke autoriteiten tientallen doden door nachtelijke luchtaanvallen. "Een gebouw van hulporganisatie Save the Children is beschadigd geraakt toen een moskee op 100 meter afstand gebombardeerd werd", meldt de hulporganisatie zelf. "In het gebouw bevinden zich internationale hulpverleners en tientallen lokale stafleden met hun kinderen."
De hulporganisatie heeft momenteel 128 medewerkers in Gaza. Daar zitten geen Nederlanders bij, zegt een woordvoerder van de organisatie. De gewonde medewerker is een "senior lid van de staf", waarvan de nationaliteit nog niet is bevestigd. Ook over de ernst van de verwondingen kan Save the Children nog niets zeggen.
Volgens de zegsman staat het beschadigde gebouw in een zone, "waar het veilig zou moeten zijn". Save the Children zegt te overwegen zich in het "uiterste geval" terug te trekken uit het gebied als er geen onmiddellijk bestand komt met veiligheidsgaranties voor hulpverleners.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
13 uur geleden