Sauna- en wellnessbranche verbijsterd over plannen kabinet
WOERDEN (ANP) - De Sauna- en Wellnessbranch is ontstelt over de plannen van het kabinet voor het versoepelen van de maatregelen in de strijd tegen het coronavirus. "We zijn heel erg teleurgesteld, ook geschrokken en zelfs verbijsterd", zei voorzitter Jos Keizer van de Vereniging van Nederlandse Sauna en Wellness bedrijven VNSWB woensdagavond tegen het ANP.
Er zijn volgens hem geen inhoudelijke argumenten om sauna's en welnesscentra achter in de rij te zetten. "Terwijl onze branche juist heel veel meer fysieke ruimte en mogelijkheden biedt en juist éérder open zou kunnen. Wat zijn de inhoudelijke argumenten? Daarover willen we graag met de overheid in gesprek."
Er ligt een goed protocol, er is genoeg ruimte om mensen te ontvangen, zeker 10 vierkante meter per persoon en de 1,5 meter afstand is geen probleem. "We begrijpen het niet", aldus Keizer. Andere contactberoepen mogen wel weer beginnen terwijl er in de wellnessbranche ook gewoon masseurs werken. Restaurants mogen open maar die van ons niet, stelt de voorzitter.
Ramp
Keizer voorziet een ramp voor zijn sector. "Uitstel tot 1 september is de doodsteek voor een groot deel van onze bedrijven. Als eersten gesloten en als laatsten weer open? We zijn zeer zwaar getroffen. Er zal een uitgebreider noodpakket voor ons moeten komen."
"We kijken aan tegen nog een heel kwartaal dicht zijn." De kosten lopen door en worden niet helemaal gedekt door de overheidssteun. "Het wordt wel heel spannend." Mochten de centra in september weer open kunnen onder de 1,5 meterregel dan zijn de verliezen niet zomaar goed te maken, waarschuwt de VNSWB-voorzitter. Sauna's draaien dan op een capaciteit van 40 tot 50 procent en dat is geen basis voor een goede exploitatie, laat staan om de verliezen goed te maken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.
31 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.
3 uur geledenDELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.
12 uur geleden