Saudische prins wil investeren in TikTok als Musk het zou kopen
DUBAI (ANP/RTR) - Een Saudisch investeringsfonds is geïnteresseerd om te investeren in TikTok als Elon Musk of anderen zouden aanbieden om de populaire video-app te kopen. Dit heeft directeur Talal Ibrahim al-Maiman van Kingdom Holding gezegd op Al Arabiya TV. Het investeringsfonds, dat in handen is van prins Alwaleed bin Talal, heeft ook al belangen in Musks socialemediaplatform X en zijn AI-startup xAI.
TikTok is eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance. Het socialemediaplatform ging zondag even "op zwart" voor de 170 miljoen Amerikaanse gebruikers, nadat een wet van kracht was geworden die de app verbood. De wet was aangenomen om ByteDance te dwingen de Amerikaanse tak van TikTok te verkopen, omdat in de Verenigde Staten wordt gevreesd dat China de gegevens van Amerikanen misbruikt.
De nieuwe Amerikaanse president Donald Trump heeft kort na zijn aantreden op maandag een bevel uitgevaardigd waardoor TikTok 75 dagen langer operationeel kan blijven in de Verenigde Staten. Trump zei vanuit de Oval Office dat hij het recht heeft om "TikTok te verkopen of te sluiten". Wat hij gaat doen, is nog onduidelijk.
Dinsdag verklaarde Trump open te staan voor een overname van TikTok door miljardair Elon Musk, mocht de Tesla-topman en belangrijke adviseur van Trump dat willen. "Als hij het zou willen kopen, zou ik daarvoor openstaan", zei Trump tegen verslaggevers toen hem werd gevraagd of hij open stond voor een overname van het platform door Musk.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.
33 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - Klimaatactivisten van Greenpeace hebben donderdag geprotesteerd tegen de sponsoring van de Olympische Spelen door het grote Italiaanse olie- en gasbedrijf Eni. De demonstranten beschuldigen Eni ervan met zijn uitstoot bij te dragen aan klimaatverandering, wat leidt tot het smelten van sneeuw en ijs.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Brussel moet strengere regels invoeren om de groeiende veiligheidsrisico's van slimme elektrische auto's te beheersen, stelt de denktank Center for Eastern Studies (OSW) in Warschau. Volgens de organisatie vormt vooral het groeiende aantal Chinese auto's een probleem.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse regering krijgt een onvoldoende van het bedrijfsleven voor haar economisch beleid. In een peiling van het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo onder ongeveer 6300 Duitse ondernemingen wordt een negatief oordeel uitgesproken over het beleid van de regering van bondskanselier Friedrich Merz. Hij heeft het stimuleren van de kwakkelende Duitse economie juist tot prioriteit gemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De kaarten- en advertentiediensten van Apple krijgen toch niet te maken met strengere marktregels in de Europese Unie. In november meldde de Europese Commissie nog dat Apple Ads en Apple Maps mogelijk zo machtig zijn dat ze gedwongen ruimte moeten bieden aan concurrenten. Na protest concludeert het dagelijkse EU-bestuur dat het Amerikaanse techbedrijf een te kleine speler is op het vlak van digitale kaarten en advertenties.
1 uur geleden