
Saudische prins investeerde half miljard in Rusland rond invasie
MOSKOU (ANP/RTR) - Een Saudi-Arabisch investeringsfonds heeft stilletjes voor meer dan een half miljard dollar in drie Russische energiebedrijven gestoken. Kingdom Holding, dat eigendom is van prins Alwaleed Bin Talal, deed dat rond de Russische invasie van Oekraïne. Dat werd duidelijk uit officiële beursdocumenten die afgelopen weekeinde werden vrijgegeven.
Kingdom Holding stak het geld in staatsgasbedrijf Gazprom en de oliebedrijven Lukoil en Rosneft. Daarbij was het investeringsfonds waarschijnlijk op zoek naar aandelen die relatief goedkoop waren, maar de stap is desondanks opmerkelijk omdat tegelijkertijd veel westerse landen die ondernemingen en hun bestuurders sancties oplegden.
Saudi-Arabië en andere Golfstaten proberen tot nu toe een neutrale positie in te nemen tegenover Rusland. Dat leidt tot frustraties bij regeringen van westerse bondgenoten van de landen die Rusland juist zo veel mogelijk willen isoleren.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.
11 minuten geledenDUBLIN (ANP/BELGA) - De Ierse budgetvlieger Ryanair gaat medewerkers hogere bonussen uitkeren als ze passagiers betrappen die proberen te grote bagage op vluchten mee te brengen. "Ik wil dat ons personeel mensen betrapt die ons systeem proberen op te lichten", heeft Ryanair-topman Michael O'Leary gezegd.
39 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei dit jaar flink verlaagd. Waar het land eerder nog rekende op een plus van 2,5 procent, wordt nu niet meer dan 1,5 procent groei voorzien. Volgens de Russische minister van Financiën Anton Siluanov wordt de economie geremd door de hoge rente die de Russische centrale bank heeft ingevoerd om de inflatie binnen de perken te houden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Rafa Oliveira van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick, kan flink verdienen aan de overname van zijn bedrijf door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper. Dat heeft persbureau Bloomberg uitgerekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Chinese chipfabrikanten streven ernaar de productie van chips voor toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI) in het land volgend jaar te verdrievoudigen. Dat schrijft de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Op die manier zou China zijn afhankelijkheid van het Amerikaanse chipconcern Nvidia willen verminderen.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Roemenië heeft een deal gesloten met het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall voor de bouw van een fabriek voor munitie-ontsteking in het land. Met die nieuwe vestiging is een investering van 535 miljoen euro gemoeid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kendrion was woensdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. De Nederlandse producent van elektromagnetische componenten maakte bekend zijn activiteiten in China te verkopen aan het lokale management. Ook konden beleggers reageren op de halfjaarresultaten van het bedrijf. Kendrion wist zijn nettowinst met bijna de helft op te voeren.
2 uur geleden