Saudische minister ontkent hacken telefoon Amazonbaas Bezos
DAVOS (ANP/RTR) - De Saudische minister van Buitenlandse Zaken prins Faisal bin Farhan al-Saud noemt de aantijging dat de Saudische kroonprins de telefoon van de baas van Amazon hackte "absurd". Dinsdag schreef The Guardian dat Mohammed bin Salman de telefoon van Jeff Bezos zou hebben gehackt met een bericht via WhatsApp.
"Absurd is het juiste woord", aldus Faisal. "Het idee dat de kroonprins de telefoon van Bezos zou hacken is onnozel."
Twee experts van de Verenigde Naties vragen ondertussen om een snel onderzoek door de VS en andere autoriteiten naar de beschuldigingen. Speciale rapporteurs Agnes Callamard en David Kaye verklaarden woensdag dat ze informatie hebben die wijst op "mogelijke betrokkenheid" van Salman bij de vermoedelijke hack. Volgens de experts wijst een analyse van de digitale inbraak dat een kwaadaardig videobestand werd verstuurd vanaf een WhatsApp-account van de Saudische kroonprins.
In het bericht van Salman zou een document met malware hebben gezeten dat data vanaf de telefoon van Bezos naar een andere locatie zou hebben verstuurd. Wat er is gestolen en wat er met de gegevens is gebeurd, is niet bekend.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.
29 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. Ook de president van het land kwam naar het hof. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
34 minuten geledenATLANTA (ANP) - De traditionele groepsfoto aan het begin van de G20-top is vrijdag niet gemaakt door de aanwezigheid van Rusland. Gastland de Verenigde Staten besloot de foto te schrappen toen meerdere buitenlandministers dreigden weg te lopen van het fotomoment. Een deel van de ministers wilde door de oorlog in Oekraïne niet met de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov op de foto.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
9 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
11 uur geleden