Saudische minister ontkent hacken telefoon Amazonbaas Bezos
DAVOS (ANP/RTR) - De Saudische minister van Buitenlandse Zaken prins Faisal bin Farhan al-Saud noemt de aantijging dat de Saudische kroonprins de telefoon van de baas van Amazon hackte "absurd". Dinsdag schreef The Guardian dat Mohammed bin Salman de telefoon van Jeff Bezos zou hebben gehackt met een bericht via WhatsApp.
"Absurd is het juiste woord", aldus Faisal. "Het idee dat de kroonprins de telefoon van Bezos zou hacken is onnozel."
Twee experts van de Verenigde Naties vragen ondertussen om een snel onderzoek door de VS en andere autoriteiten naar de beschuldigingen. Speciale rapporteurs Agnes Callamard en David Kaye verklaarden woensdag dat ze informatie hebben die wijst op "mogelijke betrokkenheid" van Salman bij de vermoedelijke hack. Volgens de experts wijst een analyse van de digitale inbraak dat een kwaadaardig videobestand werd verstuurd vanaf een WhatsApp-account van de Saudische kroonprins.
In het bericht van Salman zou een document met malware hebben gezeten dat data vanaf de telefoon van Bezos naar een andere locatie zou hebben verstuurd. Wat er is gestolen en wat er met de gegevens is gebeurd, is niet bekend.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.
2 uur geledenMINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 72-jarige tandarts met een keelfetisj heeft in Antwerpen zeven jaar cel opgelegd gekregen voor het misbruik van tientallen patiënten. Carl S. uit Wilrijk raakte opgewonden van de kokhalzende geluiden die vrouwen maakten terwijl hij vingers in hun keel stak. De autoriteiten vonden bij huiszoekingen video's waarop te zien was hoe de tandarts daarbij masturbeerde.
2 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - De wapenstilstand rond de door Rusland bezette stad Olesjky zal tot en met 1 november duren, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar Davyd Arachamja op Telegram.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse lerarenbond SNES-FSU neemt geen genoegen met hervormingen die de regering heeft beloofd na protesten. "Wat het ministerie heeft gezegd, is slechts het begin van een antwoord", zei secretaris-generaal Sophie Vénétitay. "Het zal niet genoeg zijn om de woede weg te nemen."
3 uur geleden