Saudische minister kritisch over vrijgeven oliereserves VS
RIYAD (ANP/RTR) - Een minister uit Saudi-Arabië heeft kritisch gereageerd op de beslissing van de Amerikaanse regering om miljoenen vaten uit de nationale strategische oliereserves van de VS vrij te geven. Zonder president Joe Biden bij naam te noemen, zei prins Abdulaziz bin Salman, minister van Energie, dat sommige personen de noodvoorraden gebruiken om marktmechanismen te manipuleren.
"Het is mijn plicht om duidelijk te maken dat het verlies van noodvoorraden de komende maanden pijn kan gaan doen", zei de minister op de conferentie Future Initiative Investment (FII). Hij verkondigde dat landen hun strategische reserves alleen zouden moeten inzetten om tekorten aan te vullen.
Biden kondigde vorige week aan dat 15 miljoen vaten olie uit de Amerikaanse strategische reserves de markt op komen. Op die manier probeert hij de prijzen aan de benzinepomp omlaag te krijgen in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 8 november voor het Huis van Afgevaardigden en de Senaat.
Oliecrisis jaren zeventig
De VS legden de nationale strategische reserves aan in de nasleep van de oliecrisis van de jaren zeventig, die ontstond na een olieboycot door Arabische landen. Het gaat om 's werelds grootste noodreserves van olie, ondergebracht in ondergrondse tanks in Texas en Louisiana.
Saudi-Arabië is de officieuze leider van oliekartel OPEC. Dat verbond besloot onlangs, samen met enkele andere grote olielanden waaronder Rusland, om flink te snijden in de olieproductie om zo de prijs te stutten.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.
1 uur geledenHORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
12 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
13 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
15 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
17 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
18 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geleden