Saudische kroonprins roept op tot erkenning Palestijnse staat
MEKKA (ANP) - De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman heeft landen opgeroepen de Palestijnse staat te erkennen als ze dat nog niet hebben gedaan. Dat meldt staatspersbureau SPA. De troonopvolger deed de oproep in Mekka tijdens een bijeenkomst over de islamitische pelgrimstocht die in de stad plaatsvindt. Door het erkennen van een Palestijnse staat, kan er volgens hem worden toegewerkt naar "duurzame en allesomvattende vrede" in de regio.
Voor een toekomstige, onafhankelijke Palestijnse staat noemde Bin Salman de grenzen van 4 juni 1967, met Oost-Jeruzalem als hoofdstad. Volgens de kroonprins zijn dat de randvoorwaarden om "het broederlijke Palestijnse volk in staat te stellen hun legitieme rechten te verkrijgen". Ook sprak hij over de onlangs binnen de VN-Veiligheidsraad aangenomen resolutie voor een staakt-het-vuren van de Gazaoorlog.
Na de erkenning door EU-lidstaat Slovenië begin deze maand, staat de teller op 147 landen die de Palestijnse staat erkennen. Eerder namen ook Noorwegen, Spanje en Ierland die beslissing. Die landen noemden de erkenning in een gezamenlijke verklaring een manier om bij te dragen aan een oplossing voor het langslepende Palestijns-Israëlische conflict.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Dat de Amerikaanse president Donald Trump sancties tegen Rusland tegenhoudt, markeert volgens de Russische gezant Kirill Dmitriëv een "historisch moment". Trump blokkeerde per decreet maatregelen tegen inkomsten uit Russische olie en gas. Die waren vastgelegd in een wet die hij een maand geleden zelf had getekend.
9 minuten geledenEDMONTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft vrijdag in zijn thuisprovincie Alberta een laatste oproep gedaan aan kiezers die overwegen voor onafhankelijkheid van de provincie te stemmen. Dat melden diverse lokale media, waaronder CTV News. Hij waarschuwde dat een referendum een gevaarlijke gok is in een tijd waarin de bedreigingen voor de Canadese soevereiniteit toenemen.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Een Mexicaanse rechter heeft drie mannen veroordeeld tot elk 158 jaar en negen maanden cel voor de moord op twee Australische broers en hun Amerikaanse vriend tijdens een surftrip in 2024 in de deelstaat Baja California. Dat meldt een bron binnen het gerecht aan persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ziet af van enorme importheffingen op Russische energie. Deze waren vorige maand opgelegd in een wet die hij had ondertekend. De sancties komen namelijk slecht uit bij Trumps streven om de dieselprijzen te verlagen voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van begin november.
5 uur geledenOLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.
8 uur geledenBEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
12 uur geleden