Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudische kroonprins roept op tot erkenning Palestijnse staat

Saudische kroonprins roept op tot erkenning Palestijnse staat

MEKKA (ANP) - De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman heeft landen opgeroepen de Palestijnse staat te erkennen als ze dat nog niet hebben gedaan. Dat meldt staatspersbureau SPA. De troonopvolger deed de oproep in Mekka tijdens een bijeenkomst over de islamitische pelgrimstocht die in de stad plaatsvindt. Door het erkennen van een Palestijnse staat, kan er volgens hem worden toegewerkt naar "duurzame en allesomvattende vrede" in de regio.

Voor een toekomstige, onafhankelijke Palestijnse staat noemde Bin Salman de grenzen van 4 juni 1967, met Oost-Jeruzalem als hoofdstad. Volgens de kroonprins zijn dat de randvoorwaarden om "het broederlijke Palestijnse volk in staat te stellen hun legitieme rechten te verkrijgen". Ook sprak hij over de onlangs binnen de VN-Veiligheidsraad aangenomen resolutie voor een staakt-het-vuren van de Gazaoorlog.

Na de erkenning door EU-lidstaat Slovenië begin deze maand, staat de teller op 147 landen die de Palestijnse staat erkennen. Eerder namen ook Noorwegen, Spanje en Ierland die beslissing. Die landen noemden de erkenning in een gezamenlijke verklaring een manier om bij te dragen aan een oplossing voor het langslepende Palestijns-Israëlische conflict.

Meer uit Buitenland

Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

34 minuten geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

1 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

8 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

8 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

9 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

9 uur geleden