Saudische kroonprins Bin Salman nu ook premier
RIYAD (ANP/RTR) - De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman is nu ook premier van het land, een post die gewoonlijk bezet wordt door de koning. Het Saudische staatspersbureau publiceerde dinsdag een koninklijk besluit met wijzigingen in het kabinet.
Bin Salman gold al als de feitelijke machthebber in Saudi-Arabië. Hij was vicepremier onder koning Salman en minister van Defensie. Zijn jongere broer Khalid bin Salman wordt de nieuwe minister van Defensie.
Abdulaziz bin Salman blijft minister van Energie. De ministers van Buitenlandse Zaken, Financiën en Investeringen blijven ook op hun post in het nieuwe kabinet.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse minister van Defensie, No Kwang Chol, is uit zijn positie gezet. Zijn ontslag is onderdeel van een grotere herschikking van de militaire top van het land. Dat melden Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.
27 minuten geledenNABLUS (ANP) - Bij het geweld van Israëlische kolonisten tegen Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever zaterdag zijn ook meerdere journalisten van NBC News aangevallen en gewond geraakt. Dat meldt het Amerikaanse medium in een reconstructie op de eigen site.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Haakon, de nieuwe koning van Noorwegen, heeft zaterdag voor het eerst het land toegesproken. In een bijna tien minuten durende speech, die live werd uitgezonden op de Noorse televisie, sprak hij zijn dank uit aan zijn overleden vader. Ook haalde hij herinneringen op en liet hij weten klaar te zijn voor de taak die hem wacht. Hij was duidelijk geroerd door het overlijden van zijn vader.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet heeft de zoon van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "met spoed" vanuit zijn Amerikaanse woonplaats Miami naar Israël overgebracht. Dat bevestigt de dienst tegenover het Israëlische Channel 12.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse koning Haakon heeft zaterdag zijn eerste officiële taak als monarch volbracht. Hij ontving op het paleis in Oslo achtereenvolgens de parlementsvoorzitter, de president van het Hooggerechtshof en de leider van de Noorse kerk voor een audiëntie.
7 uur geledenQUSRA (ANP/AFP) - Tientallen kolonisten hebben het Palestijnse dorp Qusra op de bezette Westelijke Jordaanoever aangevallen, waarna Israëlische strijdkrachten hebben ingegrepen.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - De aftocht van een populaire tv-presentator bij Italië's publieke omroep RAI leidt tot beroering in de politiek. Oppositiepartijen veroordelen het gedwongen vertrek van Sigfrido Ranucci en bestempelen het als een aanval op de persvrijheid, terwijl regeringspartijen met instemming reageren.
9 uur geleden