Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudische coalitie die in Jemen vecht kondigt bestand aan

Saudische coalitie die in Jemen vecht kondigt bestand aan

WASHINGTON/RIYAD (ANP/RTR) - De door Saudi-Arabië geleide coalitie die rebellen in Jemen bestrijdt, zal vanaf donderdag 11.00 uur onze tijd een bestand van twee weken in acht nemen. Dit hebben de Saudische autoriteiten aangekondigd. Ze zeiden dat de wapenstilstand de rebellen in Jemen de kans moet bieden, deel te nemen aan vredesgesprekken die de Verenigde Naties leiden. Het bestand zou ook kunnen helpen bij de bestrijding van het nieuwe coronavirus.

De coalitie van voornamelijk Arabische Golfstaten vecht al jaren tegen rebellen uit het noordwesten van Jemen die Houthi's worden genoemd. Die zouden steun hebben van de grote rivaal van de Golfstaten, Iran. De pogingen van de Arabische bondgenoten de Houthi's uit te schakelen, zijn ondanks zware luchtaanvallen en bombardementen niet gelukt. De Houthi's beheersen nog steeds het noordwesten inclusief de hoofdstad Sanaa.

Meer uit Buitenland

Zwitserse politie identificeert eerste doden van nieuwjaarsbrand

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Zwitserse politie heeft de eerste slachtoffers van de dodelijke brand in een bar in Crans-Montana geïdentificeerd. Het gaat om vier personen, onder wie twee minderjarigen. Hun lichamen zijn overgedragen aan de families.

14 minuten geleden
Ook TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire

RIJSWIJK (ANP) - Reisorganisatie TUI vliegt voorlopig niet naar Curaçao, Aruba en Bonaire vanwege de beperkingen in het lokale luchtruim door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela. Eerder zei ook KLM op dit moment niet te vliegen naar die bestemmingen door de situatie rond Venezuela.

26 minuten geleden
Venezuela: burgers gedood bij luchtaanvallen VS

CARACAS (ANP/DPA/AFP) - Venezolaanse burgers en militairen zijn omgekomen bij de Amerikaanse luchtaanvallen op het land. Dat meldde vicepresident Delcy Rodríguez op de staatstelevisie. De aanvallen werden gemeld in hoofdstad Caracas en omgeving. Het is niet duidelijk om hoeveel dodelijke slachtoffers het gaat.

32 minuten geleden
Venezuela wil spoedberaad VN-Veiligheidsraad om inval VS

CARACAS (ANP) - Venezuela heeft een spoedoverleg van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de Amerikaanse aanvallen. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil op Telegram.

39 minuten geleden
EU-buitenlandchef belt met buitenlandminister VS over Venezuela

BRUSSEL (ANP) - Kaja Kallas, de buitenlandchef van de Europese Unie, heeft met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gebeld over de aanvallen op Venezuela. "De EU volgt de situatie in Venezuela op de voet", schrijft Kallas op X.

59 minuten geleden
Iran: Amerikaanse inval Venezuela schendt basisprincipes VN

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran noemt de Amerikaanse militaire operatie in Venezuela een duidelijke schending van "de basisprincipes van de Verenigde Naties, evenals de fundamenten van internationaal recht". Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA op basis van een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie moet de internationale gemeenschap zich direct en resoluut uitspreken tegen de "agressieve daad" van de VS.

1 uur geleden
Onderminister VS zegt dat Maduro terecht zal staan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse leider Nicolás Maduro zal terechtstaan voor zijn veronderstelde misdaden. Dat heeft de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Christopher Landau, gezegd. Maduro en zijn vrouw zijn volgens president Donald Trump in een grote nachtelijke operatie in Venezuela door een elite-eenheid opgepakt en het land uit gevlogen.

1 uur geleden