Saudische coalitie die in Jemen vecht kondigt bestand aan
WASHINGTON/RIYAD (ANP/RTR) - De door Saudi-Arabië geleide coalitie die rebellen in Jemen bestrijdt, zal vanaf donderdag 11.00 uur onze tijd een bestand van twee weken in acht nemen. Dit hebben de Saudische autoriteiten aangekondigd. Ze zeiden dat de wapenstilstand de rebellen in Jemen de kans moet bieden, deel te nemen aan vredesgesprekken die de Verenigde Naties leiden. Het bestand zou ook kunnen helpen bij de bestrijding van het nieuwe coronavirus.
De coalitie van voornamelijk Arabische Golfstaten vecht al jaren tegen rebellen uit het noordwesten van Jemen die Houthi's worden genoemd. Die zouden steun hebben van de grote rivaal van de Golfstaten, Iran. De pogingen van de Arabische bondgenoten de Houthi's uit te schakelen, zijn ondanks zware luchtaanvallen en bombardementen niet gelukt. De Houthi's beheersen nog steeds het noordwesten inclusief de hoofdstad Sanaa.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
4 minuten geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
1 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
10 uur geleden