Saudisch staatsfonds verkoopt nog meer aandelen Nintendo
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsinvesteringsfonds PIF van Saudi-Arabië heeft nog meer aandelen van het Japanse gamesbedrijf Nintendo verkocht. PIF, voluit Public Investment Fund, brengt daardoor zijn belang in de maker van de Switch-spelcomputer en spellen als Super Mario, Donkey Kong en The Legend of Zelda, terug van 7,5 naar 6,3 procent.
Daarvoor had PIF ook al aandelen Nintendo verkocht, want eerder had het nog bijna 8,6 procent van de aandelen Nintendo in handen. De Saudi's blijven wel een van de grootste aandeelhouders van Nintendo.
De nieuwe aandelenverkoop is opvallend, want enige tijd geleden zei PIF nog dat het belang in Nintendo en andere gamebedrijven juist vergroot kon worden. Zo heeft het fonds ook een flink belang in Koei Tecmo Holdings, bekend van gamebedrijven Koei en Tecmo en ook belangen in gameontwikkelaars zoals Nexon en Capcom. Nintendo kampt echter met sterk dalende verkopen van zijn verouderde Switchconsoles en heeft ook te maken met felle concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe Switchconsole uiterlijk in maart te presenteren om de verkopen een impuls te geven.
PIF heeft een speciaal onderdeel voor investeringen in gamebedrijven, genaamd Savvy Games. De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman is voorzitter van Savvy Games. Hij probeert Saudi-Arabië minder afhankelijk te maken van de inkomsten uit de olie-industrie. Miljardeninvesteringen in games zijn deel van die plannen. Het koninkrijk wil een soort centrum voor videogames in het Midden-Oosten worden. Afgelopen zomer werd nog een groot evenement voor e-sports gehouden in Riyad. Daarbij worden games in wedstrijdverband gespeeld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
3 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
5 uur geleden