Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudisch staatsfonds verkoopt nog meer aandelen Nintendo

Saudisch staatsfonds verkoopt nog meer aandelen Nintendo

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsinvesteringsfonds PIF van Saudi-Arabië heeft nog meer aandelen van het Japanse gamesbedrijf Nintendo verkocht. PIF, voluit Public Investment Fund, brengt daardoor zijn belang in de maker van de Switch-spelcomputer en spellen als Super Mario, Donkey Kong en The Legend of Zelda, terug van 7,5 naar 6,3 procent.

Daarvoor had PIF ook al aandelen Nintendo verkocht, want eerder had het nog bijna 8,6 procent van de aandelen Nintendo in handen. De Saudi's blijven wel een van de grootste aandeelhouders van Nintendo.

De nieuwe aandelenverkoop is opvallend, want enige tijd geleden zei PIF nog dat het belang in Nintendo en andere gamebedrijven juist vergroot kon worden. Zo heeft het fonds ook een flink belang in Koei Tecmo Holdings, bekend van gamebedrijven Koei en Tecmo en ook belangen in gameontwikkelaars zoals Nexon en Capcom. Nintendo kampt echter met sterk dalende verkopen van zijn verouderde Switchconsoles en heeft ook te maken met felle concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe Switchconsole uiterlijk in maart te presenteren om de verkopen een impuls te geven.

PIF heeft een speciaal onderdeel voor investeringen in gamebedrijven, genaamd Savvy Games. De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman is voorzitter van Savvy Games. Hij probeert Saudi-Arabië minder afhankelijk te maken van de inkomsten uit de olie-industrie. Miljardeninvesteringen in games zijn deel van die plannen. Het koninkrijk wil een soort centrum voor videogames in het Midden-Oosten worden. Afgelopen zomer werd nog een groot evenement voor e-sports gehouden in Riyad. Daarbij worden games in wedstrijdverband gespeeld.

Meer uit Financieel

WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

11 minuten geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

1 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

13 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

14 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

15 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

17 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

17 uur geleden