Saudisch staatsfonds verkoopt nog meer aandelen Nintendo
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsinvesteringsfonds PIF van Saudi-Arabië heeft nog meer aandelen van het Japanse gamesbedrijf Nintendo verkocht. PIF, voluit Public Investment Fund, brengt daardoor zijn belang in de maker van de Switch-spelcomputer en spellen als Super Mario, Donkey Kong en The Legend of Zelda, terug van 7,5 naar 6,3 procent.
Daarvoor had PIF ook al aandelen Nintendo verkocht, want eerder had het nog bijna 8,6 procent van de aandelen Nintendo in handen. De Saudi's blijven wel een van de grootste aandeelhouders van Nintendo.
De nieuwe aandelenverkoop is opvallend, want enige tijd geleden zei PIF nog dat het belang in Nintendo en andere gamebedrijven juist vergroot kon worden. Zo heeft het fonds ook een flink belang in Koei Tecmo Holdings, bekend van gamebedrijven Koei en Tecmo en ook belangen in gameontwikkelaars zoals Nexon en Capcom. Nintendo kampt echter met sterk dalende verkopen van zijn verouderde Switchconsoles en heeft ook te maken met felle concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe Switchconsole uiterlijk in maart te presenteren om de verkopen een impuls te geven.
PIF heeft een speciaal onderdeel voor investeringen in gamebedrijven, genaamd Savvy Games. De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman is voorzitter van Savvy Games. Hij probeert Saudi-Arabië minder afhankelijk te maken van de inkomsten uit de olie-industrie. Miljardeninvesteringen in games zijn deel van die plannen. Het koninkrijk wil een soort centrum voor videogames in het Midden-Oosten worden. Afgelopen zomer werd nog een groot evenement voor e-sports gehouden in Riyad. Daarbij worden games in wedstrijdverband gespeeld.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
11 uur geleden