Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudisch staatsfonds verkoopt nog meer aandelen Nintendo

Saudisch staatsfonds verkoopt nog meer aandelen Nintendo

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsinvesteringsfonds PIF van Saudi-Arabië heeft nog meer aandelen van het Japanse gamesbedrijf Nintendo verkocht. PIF, voluit Public Investment Fund, brengt daardoor zijn belang in de maker van de Switch-spelcomputer en spellen als Super Mario, Donkey Kong en The Legend of Zelda, terug van 7,5 naar 6,3 procent.

Daarvoor had PIF ook al aandelen Nintendo verkocht, want eerder had het nog bijna 8,6 procent van de aandelen Nintendo in handen. De Saudi's blijven wel een van de grootste aandeelhouders van Nintendo.

De nieuwe aandelenverkoop is opvallend, want enige tijd geleden zei PIF nog dat het belang in Nintendo en andere gamebedrijven juist vergroot kon worden. Zo heeft het fonds ook een flink belang in Koei Tecmo Holdings, bekend van gamebedrijven Koei en Tecmo en ook belangen in gameontwikkelaars zoals Nexon en Capcom. Nintendo kampt echter met sterk dalende verkopen van zijn verouderde Switchconsoles en heeft ook te maken met felle concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe Switchconsole uiterlijk in maart te presenteren om de verkopen een impuls te geven.

PIF heeft een speciaal onderdeel voor investeringen in gamebedrijven, genaamd Savvy Games. De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman is voorzitter van Savvy Games. Hij probeert Saudi-Arabië minder afhankelijk te maken van de inkomsten uit de olie-industrie. Miljardeninvesteringen in games zijn deel van die plannen. Het koninkrijk wil een soort centrum voor videogames in het Midden-Oosten worden. Afgelopen zomer werd nog een groot evenement voor e-sports gehouden in Riyad. Daarbij worden games in wedstrijdverband gespeeld.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

7 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

8 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

8 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

9 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

11 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

12 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

14 uur geleden