Saudisch staatsfonds verkoopt nog meer aandelen Nintendo
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsinvesteringsfonds PIF van Saudi-Arabië heeft nog meer aandelen van het Japanse gamesbedrijf Nintendo verkocht. PIF, voluit Public Investment Fund, brengt daardoor zijn belang in de maker van de Switch-spelcomputer en spellen als Super Mario, Donkey Kong en The Legend of Zelda, terug van 7,5 naar 6,3 procent.
Daarvoor had PIF ook al aandelen Nintendo verkocht, want eerder had het nog bijna 8,6 procent van de aandelen Nintendo in handen. De Saudi's blijven wel een van de grootste aandeelhouders van Nintendo.
De nieuwe aandelenverkoop is opvallend, want enige tijd geleden zei PIF nog dat het belang in Nintendo en andere gamebedrijven juist vergroot kon worden. Zo heeft het fonds ook een flink belang in Koei Tecmo Holdings, bekend van gamebedrijven Koei en Tecmo en ook belangen in gameontwikkelaars zoals Nexon en Capcom. Nintendo kampt echter met sterk dalende verkopen van zijn verouderde Switchconsoles en heeft ook te maken met felle concurrentie van de PlayStation 5 van Sony. Nintendo is van plan om zijn nieuwe Switchconsole uiterlijk in maart te presenteren om de verkopen een impuls te geven.
PIF heeft een speciaal onderdeel voor investeringen in gamebedrijven, genaamd Savvy Games. De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman is voorzitter van Savvy Games. Hij probeert Saudi-Arabië minder afhankelijk te maken van de inkomsten uit de olie-industrie. Miljardeninvesteringen in games zijn deel van die plannen. Het koninkrijk wil een soort centrum voor videogames in het Midden-Oosten worden. Afgelopen zomer werd nog een groot evenement voor e-sports gehouden in Riyad. Daarbij worden games in wedstrijdverband gespeeld.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
7 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
9 uur geleden