Saudisch staatsfonds stapt vrijwel geheel uit Tesla
NEW YORK (ANP) - Het staatsinvesteringsfonds van Saudi-Arabië heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar vrijwel zijn gehele deelneming in autofabrikant Tesla verkocht. Dat blijkt uit een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Eerder behoorde het Saudi Arabia Public Investment Fund nog tot de vijf grootste aandeelhouders van Tesla.
Volgens de melding bij de SEC bezat het Saudische investeringsfonds eind vorig jaar iets meer dan 39.000 aandelen Tesla, terwijl dat er eerder wel ruim 8,2 miljoen waren. Op Wall Street zit de koers van Tesla de afgelopen tijd opvallend in de lift, met een verdubbeling van de waarde van het aandeel sinds begin dit jaar door optimisme onder beleggers en analisten over de fabrikant van elektrische auto's.
Dinsdag steeg de koers van Tesla in New York met een plus van meer 18 procent ruim boven de 900 dollar per aandeel, wat een nieuw record betekent. Maandag sprong de prijs ook al sterk omhoog. Tesla is nu met het Japanse Toyota Motor in gevecht om de titel van 's werelds meest waardevolle autobedrijf.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
18 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden