
Saudisch staatsfonds stapt vrijwel geheel uit Tesla
NEW YORK (ANP) - Het staatsinvesteringsfonds van Saudi-Arabië heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar vrijwel zijn gehele deelneming in autofabrikant Tesla verkocht. Dat blijkt uit een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Eerder behoorde het Saudi Arabia Public Investment Fund nog tot de vijf grootste aandeelhouders van Tesla.
Volgens de melding bij de SEC bezat het Saudische investeringsfonds eind vorig jaar iets meer dan 39.000 aandelen Tesla, terwijl dat er eerder wel ruim 8,2 miljoen waren. Op Wall Street zit de koers van Tesla de afgelopen tijd opvallend in de lift, met een verdubbeling van de waarde van het aandeel sinds begin dit jaar door optimisme onder beleggers en analisten over de fabrikant van elektrische auto's.
Dinsdag steeg de koers van Tesla in New York met een plus van meer 18 procent ruim boven de 900 dollar per aandeel, wat een nieuw record betekent. Maandag sprong de prijs ook al sterk omhoog. Tesla is nu met het Japanse Toyota Motor in gevecht om de titel van 's werelds meest waardevolle autobedrijf.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft dinsdag harde kritiek geuit op webwinkelconcern Amazon vanwege het vermeende plan om de kosten van president Donald Trumps invoertarieven naast de totaalprijs van producten op de website te tonen. "Dit is een vijandige en politieke daad van Amazon", zei Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt tijdens een persconferentie.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Nederlandse chipfabrikant NXP ging dinsdag onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf met een notering in New York heeft gewaarschuwd voor "zeer onzekere" omstandigheden vanwege de onrust rond de Amerikaanse handelstarieven.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De wereldwijde grondstofprijzen dalen naar verwachting in de komende jaren dalen tot het laagste niveau sinds 2020, meldt de Wereldbank in een nieuw rapport. 's Werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking merkt daarbij op dat de lagere grondstofprijzen de inflatierisico's, door de Amerikaanse importheffingen, op korte termijn kunnen temperen.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De wereldwijde grondstofprijzen dalen naar verwachting in de komende jaren dalen tot het laagste niveau sinds 2020, meldt de Wereldbank in een nieuw rapport. 's Werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking merkt daarbij op dat de lagere grondstofprijzen de inflatierisico's, door de Amerikaanse importheffingen, op korte termijn kunnen temperen.
38 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS wil dit jaar ongeveer 20.000 banen schrappen. Ook is het bedrijf van plan tegen eind juni 73 faciliteiten te sluiten. Dit verwacht UPS bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De fabrikant van Heinz-ketchup, Venz-hagelslag en Karvan Cévitam-siroop heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd. Kraft Heinz ondervindt hinder van zuinigere consumenten door inflatie en toenemende concurrentie van zowel premium- als huismerken.
1 uur geledenVILNIUS (ANP) - Kledingverkoopplatform Vinted heeft vorig jaar zijn inkomsten flink verhoogd. Het in Litouwen gevestigde bedrijf profiteerde onder meer van nieuwe categorieën op het platform waar mensen tweedehands kleding kunnen kopen en verkopen, zoals de handel in luxekleding. Ook breidde het bedrijf zijn activiteiten uit, zodat gebruikers van het platform ook elektronische producten zoals speakers en koptelefoons op Vinted kunnen verkopen.
2 uur geleden