Saudisch staatsfonds stapt vrijwel geheel uit Tesla
NEW YORK (ANP) - Het staatsinvesteringsfonds van Saudi-Arabië heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar vrijwel zijn gehele deelneming in autofabrikant Tesla verkocht. Dat blijkt uit een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC. Eerder behoorde het Saudi Arabia Public Investment Fund nog tot de vijf grootste aandeelhouders van Tesla.
Volgens de melding bij de SEC bezat het Saudische investeringsfonds eind vorig jaar iets meer dan 39.000 aandelen Tesla, terwijl dat er eerder wel ruim 8,2 miljoen waren. Op Wall Street zit de koers van Tesla de afgelopen tijd opvallend in de lift, met een verdubbeling van de waarde van het aandeel sinds begin dit jaar door optimisme onder beleggers en analisten over de fabrikant van elektrische auto's.
Dinsdag steeg de koers van Tesla in New York met een plus van meer 18 procent ruim boven de 900 dollar per aandeel, wat een nieuw record betekent. Maandag sprong de prijs ook al sterk omhoog. Tesla is nu met het Japanse Toyota Motor in gevecht om de titel van 's werelds meest waardevolle autobedrijf.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
8 uur geleden