
Saudisch staatsfonds neemt belangen in Disney, Boeing en Facebook
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het staatsinvesteringsfonds van Saudi-Arabië heeft belangen ter waarde van honderden miljoenen dollars genomen in een reeks grote Amerikaanse bedrijven om zo te profiteren van de gedaalde beurskoersen door de coronacrisis. Het gaat onder meer om entertainment- en mediaconcern Walt Disney, socialmediagigant Facebook en vliegtuigbouwer Boeing.
Het Saudische staatsfonds Public Investment Fund (PIF) heeft een beheerd vermogen van meer dan 300 miljard dollar. Het fonds stapte ook voor honderden miljoenen in bij de grote Amerikaanse banken Citigroup en Bank of America, en bij hotelketen Marriott International en concertpromotor Live Nation Entertainment.
Verder bleek dat het PIF ook voor bijna 828 miljoen dollar een belang heeft genomen in het Britse olie- en gasconcern BP. Vorige maand werd al bekend dat de Saudi's aandelenpakketten hadden gekocht in de grote Europese oliebedrijven Shell, Total, Eni en Equinor.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.
8 minuten geledenMANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.
1 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland wil beslag leggen op bezittingen van de zakenman Denis Sjtengelov, die een fortuin opbouwde met snacks en in Nederland groentebedrijf HAK kocht. Volgens openbaar aanklagers in Rusland steunt Sjtengelov de strijdkrachten van Oekraïne, waarmee Rusland in oorlog is. Ze willen van de rechter in Moskou toestemming voor de inbeslagname van bezittingen van zijn voedingsmiddelenbedrijf KDV.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt woensdag ongeveer honderd vluchten vanwege de staking bij het grondpersoneel. Duizenden passagiers zijn omgeboekt naar de eerstvolgende beschikbare vlucht. Dit meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij dinsdag, nadat op de website van Schiphol al te zien was dat vele tientallen KLM-vluchten zijn geannuleerd.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse automaker Jaguar Land Rover (JLR) heeft nog altijd last van de zware cyberaanval begin deze maand. JLR, eigendom van het Indiase Tata Motors, heeft de productiestop verlengd tot 24 september.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - TikTok wordt in de Verenigde Staten mogelijk gekocht door een consortium van bedrijven met onder meer softwarebedrijf Oracle. Het populaire socialemediaplatform kan dan blijven bestaan in de VS als het maandag bereikte 'raamwerkakkoord' is afgerond. Dit melden ingewijden aan CBS News.
2 uur geleden