Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi's willen recordhoeveelheid olie exporteren

Saudi's willen recordhoeveelheid olie exporteren

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië wil vanaf mei meer dan 10 miljoen vaten olie per dag gaan exporteren. Dat zou een record betekenen voor het land. Eerder hadden de Saudi's een prijzenoorlog ontketend door onder meer de productie op te voeren. Over hoeveel het land wilde exporteren had het nog geen uitlatingen gedaan.

De productie van Saudi-Arabië komt vanaf april op 12,3 miljoen vaten per dag te liggen. Volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) gebruikt het land zelf dagelijks een kleine 3,2 miljoen vaten per dag. Nu zegt Saudi-Arabië door onder meer de productie van gas een deel daarvan te kunnen ondervangen en meer olie te kunnen uitvoeren.

Staatsoliebedrijf Saudi Aramco gaf in een verklaring aan dat de prijzenoorlog in de oliesector voorlopig nog niet ten einde is. "We voelen ons comfortabel bij een prijs van 30 dollar per vat", zei financieel directeur Khalid Al-Dabbagh tijdens de presentatie van de eerste jaarcijfers als beursgenoteerd bedrijf. "Kort samengevat kan Saudi Aramco zeer lage olieprijzen lange tijd verdragen. Zeker in vergelijking met andere in de sector."

Saudi-Arabië begon de prijzenoorlog ruim een week geleden nadat Rusland weigerde een nieuw akkoord over productiebeperkingen te sluiten met oliekartel OPEC. Het Arabische land besloot de prijs die het voor olie vraagt te verlagen en de productie vanaf april fors op te voeren. Daarop kelderden de olieprijzen en de beurzen.

Meer uit Financieel

Noors staatsfonds mag mogelijk weer investeren in kernwapens

OSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds, het grootste ter wereld, mag mogelijk weer investeren in bedrijven die kernwapens produceren. Dat blijkt uit een voorstel dat donderdag werd gepresenteerd door de commissie onder leiding van oud-gouverneur Svein Gjedrem van de Noorse centrale bank.

4 minuten geleden
Bank moet klant terugbetalen na fraude, ook bij grove nalatigheid

LUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.

36 minuten geleden
Albert Heijn: reguliere leveringen aan winkels volledig hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.

55 minuten geleden
Pernod Ricard heeft last van zwakke drankverkopen in VS en Europa

PARIJS (ANP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard blijft last houden van zwakke marktomstandigheden in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf achter merken zoals Absolut Vodka, Martell, Malibu, Jameson en Chivas Regal deed in het afgelopen kwartaal wel goede zaken in India, een belangrijke groeimarkt voor het concern. Pernod Ricard bereidt daar een beursgang voor, die nog wel goedgekeurd moet worden door het bestuur.

1 uur geleden
AEX-index hard omlaag door verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een flink verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk na een verkoopgolf in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. De chipaandelen zijn dit jaar hard gestegen door de grote vraag naar chips voor AI-toepassingen, maar beleggers vragen zich af of die koerswinsten wel houdbaar zijn.

2 uur geleden
Nog lege schappen in Albert Heijn-winkels door Nederland

DEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.

2 uur geleden
TSMC boekt opnieuw recordwinst door sterke vraag naar AI-chips

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.

3 uur geleden