Saudi's willen recordhoeveelheid olie exporteren
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië wil vanaf mei meer dan 10 miljoen vaten olie per dag gaan exporteren. Dat zou een record betekenen voor het land. Eerder hadden de Saudi's een prijzenoorlog ontketend door onder meer de productie op te voeren. Over hoeveel het land wilde exporteren had het nog geen uitlatingen gedaan.
De productie van Saudi-Arabië komt vanaf april op 12,3 miljoen vaten per dag te liggen. Volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) gebruikt het land zelf dagelijks een kleine 3,2 miljoen vaten per dag. Nu zegt Saudi-Arabië door onder meer de productie van gas een deel daarvan te kunnen ondervangen en meer olie te kunnen uitvoeren.
Staatsoliebedrijf Saudi Aramco gaf in een verklaring aan dat de prijzenoorlog in de oliesector voorlopig nog niet ten einde is. "We voelen ons comfortabel bij een prijs van 30 dollar per vat", zei financieel directeur Khalid Al-Dabbagh tijdens de presentatie van de eerste jaarcijfers als beursgenoteerd bedrijf. "Kort samengevat kan Saudi Aramco zeer lage olieprijzen lange tijd verdragen. Zeker in vergelijking met andere in de sector."
Saudi-Arabië begon de prijzenoorlog ruim een week geleden nadat Rusland weigerde een nieuw akkoord over productiebeperkingen te sluiten met oliekartel OPEC. Het Arabische land besloot de prijs die het voor olie vraagt te verlagen en de productie vanaf april fors op te voeren. Daarop kelderden de olieprijzen en de beurzen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.
33 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse beveiliger van bouwprojecten en andere infrastructuur BauWatch wordt overgenomen door de internationale investeerders CVC DIF en Carlyle. BauWatch is gevestigd in Apeldoorn en is Europees marktleider bij de beveiliging met mobiele camerabewaking van bouwplaatsen en andere bedrijfsterreinen ter bescherming tegen diefstal en vandalisme.
46 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Enexis mist capaciteit op het net voor ongeveer 86.000 woningen waarvan de bouw de komende drie jaar moet starten. De netbeheerder kreeg aanvragen voor aansluitingen op het net voor de bouw van zo'n 140.000 nieuwbouwwoningen, maar voor het merendeel van deze woningen is er nu geen ruimte op het net.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer opties voor Nederlanders om met de trein naar het buitenland te reizen zijn een stap dichterbij gekomen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt donderdag dat de Nederlandse treinvervoerder GoVolta toegang mag krijgen tot het spoornet voor nieuwe treindiensten naar het buitenland.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De grote Europese bioscoopketen Vue overweegt een beursgang in Londen. Dat heeft topman Tim Richards gezegd tegen zakenkrant Financial Times. Bij die beursgang zou dan een waardering aan Vue van ongeveer 1,5 miljard pond, omgerekend 1,75 miljard euro, gehangen kunnen worden. Vue heeft in Nederland twintig bioscopen met 133 schermen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft in een rapport vier mogelijke toekomstscenario's voor de luchtvaartmaatschappij onderzocht. De Nederlandse luchtvaartmaatschappij bevindt zich momenteel in moeilijk vaarwater, stelt het rapport. De vier scenario's geven een beeld van hoe KLM er in 2030 uit zou kunnen zien.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De beperkingen van het rijverkeer op een belangrijke brug naar de Rotterdamse haven leveren de transportsector "vele tonnen per dag" aan schade op. Volgens een eerste schatting van Deltalinqs, dat de belangen behartigt van bedrijven in het Rotterdamse havengebied, gaat het om 600.000 euro per dag. "En dat loopt cumulatief heel hard op hoe langer dit duurt."
2 uur geleden