Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi's willen recordhoeveelheid olie exporteren

Saudi's willen recordhoeveelheid olie exporteren

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië wil vanaf mei meer dan 10 miljoen vaten olie per dag gaan exporteren. Dat zou een record betekenen voor het land. Eerder hadden de Saudi's een prijzenoorlog ontketend door onder meer de productie op te voeren. Over hoeveel het land wilde exporteren had het nog geen uitlatingen gedaan.

De productie van Saudi-Arabië komt vanaf april op 12,3 miljoen vaten per dag te liggen. Volgens het Internationaal Energie Agentschap (IEA) gebruikt het land zelf dagelijks een kleine 3,2 miljoen vaten per dag. Nu zegt Saudi-Arabië door onder meer de productie van gas een deel daarvan te kunnen ondervangen en meer olie te kunnen uitvoeren.

Staatsoliebedrijf Saudi Aramco gaf in een verklaring aan dat de prijzenoorlog in de oliesector voorlopig nog niet ten einde is. "We voelen ons comfortabel bij een prijs van 30 dollar per vat", zei financieel directeur Khalid Al-Dabbagh tijdens de presentatie van de eerste jaarcijfers als beursgenoteerd bedrijf. "Kort samengevat kan Saudi Aramco zeer lage olieprijzen lange tijd verdragen. Zeker in vergelijking met andere in de sector."

Saudi-Arabië begon de prijzenoorlog ruim een week geleden nadat Rusland weigerde een nieuw akkoord over productiebeperkingen te sluiten met oliekartel OPEC. Het Arabische land besloot de prijs die het voor olie vraagt te verlagen en de productie vanaf april fors op te voeren. Daarop kelderden de olieprijzen en de beurzen.

Meer uit Financieel

Von der Leyen wil Europese grondstoffenorganisatie tegen China

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wil een nieuwe Europese organisatie voor kritieke grondstoffen in de strijd tegen China. Dat zei ze in haar jaarlijkse toespraak, de State of the Union, waarin ze de politieke punten voor de EU uiteenzet. Wie in die Europese organisatie moet plaatsnemen, zei ze niet.

4 minuten geleden
Bezuiniging noopt ILT tot minder toezicht op taxi's en lawaai

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) houdt vanwege bezuinigingen volgend jaar op een aantal terreinen minder intensief toezicht. Het gaat onder meer om het vervoer van gevaarlijke stoffen, de taxibranche en geluidshinder in de luchtvaart en op het spoor. Andere onderwerpen krijgen prioriteit, zoals pfas-vervuiling, cyberweerbaarheid en de veiligheid van producten van Aziatische webshops.

58 minuten geleden
Benzineprijs in Nederland naar hoogste niveau ooit

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse benzineprijzen zijn woensdag gestegen naar het hoogste niveau ooit. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers ligt de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen nu net iets boven het record van een week geleden.

1 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst, focus op rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag met een kleine winst begonnen. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federal Reserve gaat naar verwachting na sluiting van de Europese markten de leenkosten in de grootste economie verhogen om de inflatie te bestrijden. Het zou de eerste renteverhoging zijn sinds juli 2023 en de eerste rentewijziging onder Fed-voorzitter Kevin Warsh.

1 uur geleden
Reuters: Frankrijk bereid kandidatuur Knot bij ECB te steunen

PARIJS (ANP) - Frankrijk is bereid tot steun aan de kandidatuur van Klaas Knot om president van de Europese Centrale Bank (ECB) te worden. Voorwaarde is wel dat een andere invloedrijke post, die van ECB-hoofdeconoom, naar een Franse kandidaat gaat. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

2 uur geleden
Bloomberg: waarde ChatGPT-maker OpenAI naar 1,2 biljoen dollar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI voert verkennende gesprekken met investeerders over een nieuwe financieringsronde, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan de maker van ChatGPT toegekend worden van meer dan 1,2 biljoen dollar, oftewel 1200 miljard dollar.

2 uur geleden
Topvrouw Zara Woman na twee jaar alweer weg

ARTEIXO (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketen Zara, heeft de topvrouw van de damesmodedivisie Zara Woman na twee jaar alweer vervangen. Het bedrijf heeft Marta Andreia Rodrigues, een ervaren medewerker binnen de organisatie, aangesteld als opvolger van Lorena Rodríguez Veiga.

3 uur geleden