Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Saudi's stellen beslissing over prijzen van olie verder uit'

'Saudi's stellen beslissing over prijzen van olie verder uit'

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft naar verluidt een belangrijke beslissing over de prijzen van olie andermaal voor zich uit geschoven, nu grote olieproducerende landen al dagen praten over productiebeperkingen. Staatsolieconcern Saudi Aramco zal naar verwachting maandag pas beslissen over de tarieven voor de export van ruwe olie.

Het was aanvankelijk de bedoeling dat de officiële verkoopprijzen (OSP's) voor de maand mei op 5 april zouden worden vrijgegeven. Met het eerdere uitstel verschafte Saudi-Arabië zichzelf wat tijd om tot afspraken over productiebeperkingen te komen met andere landen van oliekartel OPEC en bondgenoten om daarmee prijzen te stutten.

Door het rondwarende nieuwe coronavirus is de vraag naar olie vele malen minder geworden. Daarnaast ontketenden Rusland en Saudi-Arabië eerder een prijzenoorlog omdat ze het niet eens konden worden over verdere productiebeperkingen. Dat zorgde voor een prijsval van olie.

Maatregelen

Het zou nu de derde keer zijn dat Saudi-Arabië de beslissing over de prijzen voor zich uitschuift. Het land praat onder meer nog met Mexico, dat zich nog niet achter afspraken wil scharen. Op donderdag bereikten andere grote olieproducerende landen een akkoord over het terugbrengen van de productie met 10 miljoen vaten per dag.

Op zondag wordt verder gepraat over maatregelen. De lage olieprijzen zorgen er onder meer voor dat de Amerikaanse olie-industrie klappen krijgt. Ook zorgt de prijsval ervoor dat de budgetten slinken van landen die in grote mate afhankelijk zijn van de export van olie.

Handelaren en klanten van de oliereuzen wachten met smart op de OSP's die een benchmark zijn voor ongeveer 14 miljoen vaten aan export van ruwe olie uit de Perzische Golf.

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

2 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

2 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

2 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

5 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

6 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

8 uur geleden